Győr-Ferencváros a kupadöntőben

2013. 05. 26.

A Bajnokok Ligájában első és idehaza is bajnok Győr a Ferencvárossal csap össze a női kézilabda Magyar Kupa vasárnapi fináléjában.

A Győri Audi ETO KC szombaton magabiztosan nyert a négyes döntőnek otthont adó Veszprém együttese ellen.

Az első elődöntő során a BL-győztes és bajnok győriek a fiókcsapatuk, a házigazda veszprémiek ellen léptek pályára.
Herr-védéssel és Löke-góllal indult a találkozó, majd Amorim talált be, hazai részről Takács nyitotta a gólok sorát, majd győri oldalon Lekic folytatta. Planéta után Löke lőtte a második gólját, majd a veszprémi Takács percei következtek, így öt perc elteltével 4-4-re állt a meccs. Lekic után hetesből Schatzl szerzett gólt, ezzel megint egálra álltak a csapatok, ezt követően viszont négyszer is a pirosak voltak eredményesek, így tíz perc után 9-5-re vezetett a „kis Győr”. Időt is kért Ambros Martín, s öt percre rá már 9-9 szerepelt az eredményjelzőn (Lekic kétszer, hetesből Görbicz, majd Löke lőtt gólt).

A vezetést azonban nem sikerült visszaszerezni, Schatzl révén ismét a piros-feketéknél volt az előny, ám nem sokáig, mert Szepesi szinte azonnal egyenlített. Utána kétperces gólcsend következett, amit Amorim tört meg, így 13 perc után ismét az ETO vezetett. A 20. percben aztán Tervel révén már két gól volt a fehérek előnye – időt is kért a veszprémi mester, Róth Kálmán. Három percig nem láthatott gólt a Veszprém Aréna közönsége, majd gyors egymásutánban kettőt is, előbb Sirián, majd Tervel talált be. Éppen letelt a 25. perc, amikor Hornyák révén 15-10-re vezetett az ETO. Aztán már hat volt a közte: Radicevic is meglőtte első gólját. Aztán gyorsan a másodikat is, miközben Herr Orsi tíz perc után kapott ismét gólt. Kovacsics hetest értékesített, majd Amorim lőtt gólt, így 19-11-es győri vezetéssel zárult az MK-elődöntő első játékrésze.

Fordulás után Radicevic nyitotta ki a győri gólcsapot, majd egy Veszprém-találat után Görbicz bejött egy hetesre – és be is dobta.

Újabb hazai gól után Radicevic, majd megint Görbicz volt eredményes, aztán következett a meccs parádés jelenete: Lekic a kapunak háttal, a lábai között lőtt gólt. A 40. percben 26-16-ra vezetett az ETO, miután Tervel, majd ismét Radicevic szerzett gólt.

Ezt követően négy percen át nem adtak munkát az eredményjelző kezelőjének, akit aztán persze, hogy Radicevic dolgoztatott meg ismét. Görbicz újabb hetesével tucatnyi volt a differencia a két csapat között a játékrész felénél (28-16). Orbán találata után időt kért Róth Kálmán, ami után jött is a veszprémi gól, majd Orbán újabb sikeres lövése. 30-19-es győri előnnyel kezdődött a meccs utolsó tíz perce.

A lelátón újszülött gyermekével üldögélő Hornyák Ági azt láthatta, hogy Hornyák Dóri meglőtte második gólját, majd két veszprémi találat után Kovacsics, aztán Korsós volt eredményes, majd Rédei-Soós – s ezzel az 57. percre győri részről minden meccsre benevezett mezőnyjátékos meglőtte a maga gólját.

Az utolsó percben még Kovacsics volt eredményes, a vége 35-24 lett.
Ezzel a győzelemmel a Győri Audi ETO KC bejutott a Magyar Kupa döntőjébe.

Az FTC a szombati második elődöntőben legyőzte a Kiskunhalast a négyes döntőnek otthont adó veszprémi csarnokban.

A tiszta zöldben pályára lépő Ferencváros az Abramovich - Vérten, Deáki, Szucsánszki, Cifra, Dajka, Kovacsicz sorral kezdte a mérkőzést. Vérten Orsolya hétméteresből szerezte meg a meccs első gólját, majd Deáki villant átlövésből. Újabb Vérten-hetes, újabb gól! (5. perc 2-3)
Vérten ismét értékesített egy büntetőt, lerohanás végén pedig Zácsik hízlalja négygólosra az előnyt. Sorban jönnek a szebbnél-szebb gólok: ezúttal ismét Deáki eredményes. Időt is kér Golovin Vlagyimir. (8. perc 3-7)

Egyre-másra szerezzük a gyors gólokat: előbb Vérten eredményes egy lerohanás után, majd Deáki újabb átlövése is utat talál a halasi kapuba, kétszer is feliratkozott a gólszerzők listájára Dajka, Kovacsicz pedig a szélről lő gólt. (16. perc 7-12)

A frissen beállt Szarka a szélről csodálatosan húzta vissza a labdát a hosszúba, Vérten a lécre lövi a büntetőt, így egyelőre nincs meg az 5. gólja. Zácsik után Kovacsicz is betalál, a kapunkban pedig Ferenczi Annamária is lehetőséget kap Abramovich helyén. (20. perc 10-15)

Szekerczés betörésből szerez gólt, majd Zácsik is követi a példáját, néhány gólmentes támadás után azonban feljebb kapaszkodik a Kiskunhalas - Elek Gábor ki is kéri az idejét. (25. perc 14-17)
Zácsik bombázott a kapuba, Dajka pedig átvette a hetesek értékesítésének feladatát Vértentől és be is vágta a büntetőt. Szarka újabb góljával továbbra is ötgólos a Fradi-előny. Zácsik lőtte a félidő utolsó gólját, így 21-16-ra vezetünk a szünetben!

A második félidő első ferencvárosi gólját Such Nelli szerezte, majd Szucsánszki talált be. Az ellenfél is kétszer volt eredményes ez idő alatt. (37. perc 18-23)

Deáki egymás után két gólt lőtt Lengyelnek. Cifra megkapta második kiállítását, de az eredmény nem változott. A gólcsendet Vérten törte meg Abramovich remek indítását követően. (44. perc 19-26)
Deáki Dóra lőtte a zöld-fehérek 28. találatát, de azonnal érkezett rá kiskunhalasi válasz. A 19. perc elején Dajka hibázott büntetőt. Szekerczés átlövésgóljával tartottuk hétgólos előnyünket. (50. perc 22-29)

Dajka indult bal szélen és lőtte be a ziccert. Szarka és Kovacsicz is eredményes volt, így már tízzel vezetett az FTC-Rail Cargo Hungaria. (54. perc 22-32)

A mérkőzés hajrájában a Kiskunhalas felzárkózott. Két perccel a vége előtt hét gólra csökkent a Fradi előnye. Szekerczés és Szarka voltak eredményesek az utolsó percekben. A mérkőzés utolsó ferencvárosi gólját Zácsik Szandra lőtte. Végül kilenc góllal győzött az FTC a Magyar Kupa elődöntőjében. (60. perc 27-36)