Győzelem a hegyek között

2013. 09. 24.

Sífutónk, Papp Ildikó egy nemzetközi terepfutó versenyen bizonyult a legjobbnak, Szlovákiában.

A Nord Sport KSE sífutó olimpiai kerettagja nemrég Szlovákiában, a Magas Tátra déli részén nyert meg egy nemzetközi pénzdíjas terepfutó viadalt.

Ildikó a sífutó felkészüléséhez síroller, kerékpáros és futó edzéseket is végez, így felkészülten vágott bele a kétnapos versenybe. Edzéseredményei és az országos hegyifutó félmaratonon elért dobogós helye bizakodásra adott okot a verseny végkimenetelét illetően.

Az első nap nagy meglepetésre második helyen végzett a 10 kilométeres hegyi kerékpáros időfutamon, amit másnap a 8 kilométeres futás követett.

- Nagyon jól ment a tekerés, bár kicsit féltem, hogy nem leszek-e túl fáradt a másnapi futáshoz, amelyen 1550 méterre kellett felfutni - mesélte.
- Nagy küzdelem árán sikerült nyernem, és büszkeséggel töltött el, hogy a nevemet a szervezők egy óriási kupába vésték, ahol egyedüli magyarként szerepelek a győztesek között.

(Forrás: Kovács Barna)