Győzelemmel búcsúztatta a válogatott Pálinger Katalint

2012. 06. 04.

A magyar női válogatott Fehéroroszország ellen hétgólos győzelemmel zárta az Eb-selejtező sorozatot, és búcsúzott el az összesen húsz percet védő világklasszis kapusától, Pálinger Katalintól.

A kezdés előtt Vetési Iván, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke egy 254-es mezzel ajándékozta meg, utalva a válogatottsági számára, míg a társak a bemelegítést 16-os számú, az arcképével díszített mezben végezték. A pályát övező reklámtáblákon „Köszönjük, Kati!” felirat díszelgett. Pálingeren kívül a 75. válogatottságot elérő Szucsánszki Zitát is díjazták.

Kettőszázötvennegyedik, egyben utolsó válogatott mérkőzése előtt mind a csapattársak, mind a szövetség elnöke, Vetési Iván külön köszöntötte Pálinger Katalint – utóbbi egy 254-es számú válogatott mezzel tisztelgett, előbbiek pedig a bemelegítést egy 16-os számú, Pálinger fényképével ellátott pólóban végezték.

A mérkőzést a kapus két bravúrral kezdte, ám a vezetést mégis a fehéroroszok szerezték meg, mi fokozatosan játékba lendülve Görbicz és Tomori találatai után Cifra góljával vezettünk először a 6. percben (3-2). A következő tíz percben is csak ez a három játékos talált be magyar részről, 7-5-ös vezetésünknél a vendégek kértek időt, de az átlövőik nem találtak cél, mi pedig Tomori és Vincze góljaival megdupláztuk előnyünket (9-5). Negyed óra elteltével szinte sort cserélt Karl Erik Böhn, de a lendületünk megmaradt, Bulath és Kovacsics is betalált, a szünetre négygólos előnnyel vonulhattunk.

A második játékrész fehérorosz rohamokkal indult, amik ezúttal már eredményesek is voltak, de mielőtt Artyukovicsék egy gólra felzárkóztak volna, Tomori és Görbicz ismét villant (16-13). A vendégek leginkább csak szabálytalanul tudták megállítani a mieinket, így Görbicz neve mellé párosával húzhattuk a hétméteres gólokat, Orbán elfutása után pedig először vezettünk hat góllal (20-14). Az első tíz percet követően Pálingert váltó Herr után ekkor már Kiss Éva védte a magyar kaput, de sokat neki sem kellett tornáznia: a mieink folytatták változatos támadójátékukat, a fehéroroszok pedig fokozatosan fáradtak (25-17).
Az utolsó tíz percre visszatért a kapuba Pálinger Katalin, aki így a pályán ünnepelhette a magyar válogatott hétgólos győzelmét, és stílusoson búcsúzott végleg a kézilabdapályától.

A sorozatot a magyarok öt győzelemmel és egy vereséggel zárták, ám a csoport első helyét a németek szerezték meg, mert az egymás elleni eredményeik összevetésben jobbak. Az Eb csoportsorsolását szerdán tartják Rotterdamban.

NŐI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐK 1. CSOPORT, 6. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–FEHÉRORSZORSZÁG 28–21 (14–10), Dabas, V: Lah, Sok (szlovénok)
MAGYARORSZÁG: Pálinger, Herr O., Kiss É. (kapusok), Bulath 1, Cifra 3, Görbicz 8 (7), Kovacsicz 2, Kovacsics, Orbán A. 1, Rédei-Soós, Szabó V., Szekeres, Szucsánszki 2 (2), Tomori 7, Vincze 4
FEHÉROROSZORSZÁG: Abramovics, Safonova (kapusok), Artyukovics 2, Dronova 2, Drozdova, Dubautszova, Jankovszkaja, Kotszina, Kurcsankova 3, Lobacs 3, Nesztyerjuk, Szpasz, Sztyepanova 3, Szukhamirova 2, Tszyrybka 3 (3), Vaszilevszkaja 1
Kiállítások: 6, ill. 6 perc Hétméteresek: 10/9, ill. 3/3
A csoport másik meccsén: Németország–Azerbajdzsán 35–21 (14–7)
A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Németország 6 5 – 1 178–125 10, 2. MAGYARORSZÁG 6 5 – 1 174–138 10, 3. Fehéroroszország 6 2 – 4 155–162 4, 4. Azerbajdzsán 6 – – 6 105–173 0
Németország és Magyarország kijutott az Európa-bajnokságra.

A HOLLANDIAI EB 16-OS MEZŐNYE

Rendező: Hollandia.
Címvédő: Norvégia.
A selejtező csoportelsői: Németország, Románia, Montenegró, Franciaország, Svédország, Horvátország, Ukrajna. A selejtező második helyezettjei: MAGYARORSZÁG, Szerbia, Oroszország, Macedónia, Csehország, Dánia, Spanyolország

(Forrás: kezi.hu)