Győzelemmel hangolt a Mocsai-csapat az olimpiai selejtezőre; több légiós ellenfeleink keretében

2012. 03. 30.

A remekül védekező magyar férfi kézilabda-válogatott 29-18-ra legyőzte Algériát a jövő heti olimpiai selejtezőre készülő csapatok csütörtöki mérkőzésén, Gyöngyösön.

Közel negyedóráig szoros volt a csata (6-6), majd a házigazdáknak a szünetig sikerült elhúzniuk (13-9).

A folytatásban még kevesebb hibával játszott Mocsai Lajos szövetségi kapitány alakulata, így aztán magabiztos siker lett a vége.

Mindkét csapat olimpiai kvalifikációs tornára készül, a magyarok Göteborgban a macedónokkal, a brazilokkal és a házigazda svédekkel találkoznak, az Afrika-bajnokság második helyezettje pedig Madridban a spanyolokkal, a szerbekkel és a lengyelekkel csap össze a londoni álom elérése reményében.

Magyar részről a védekezés és a kapusteljesítmény jó volt, ám a támadójáték akadozott, így sokáig fej fej mellett haladt a két csapat. A 17. percben, 6-6-nál Mocsai Lajos időt kért, majd innen egy 6-1-es rohammal sikerült elhúzni a szünetre. Fazekas változatlanul sziporkázott a kapuban, Császár pedig jól irányított, és a gólokkal sem maradt adós.

A második félidőre több poszton is cserélt a kapitány, és ez a formáció is megtalálta az afrikai együttes védőfalán a rést. Nyolc perc alatt sikerült megduplázni a szünetbeli különbséget (18-10). Ekkor időt kértek a vendégek, ám a magyar védelemmel és a "rolót lehúzó" Mikler kapussal nem tudtak mit kezdeni.

Negyedórával a vége előtt már 22-13 volt az állás, öt perccel később pedig, 23-13-nál a közönség "kiszámolta" az algériai gárdát. A szurkolók szórakoztatása azonban még nem fejeződött be: az 54. percben, kettős kínai figurából a légtérbe berepülő 40 esztendős Perez az üres kapuba lőtte a labdát. Szenzációs jelenet volt, még Mocsai kapitány is nagyot mosolygott.

A végén a drukkerek felállva, vastapssal és egy "Gyöngyös-Göteborg-London" transzparenssel köszöntötték a magyar csapatot.

Felkészülési mérkőzés:

MAGYARORSZÁG-ALGÉRIA 29-18 (13-9), Gyöngyös, játékvezetők: Kékes Cs., Kékes P.
MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Ancsin 3, Császár 4, Gulyás 3, Harsányi 4 (1), Ilyés, Iváncsik 2, Laluska 1, Lékai 2, Mocsai 2, Pérez 3, Schuch, Szöllősi 1, Vadkerti 5, Zubai.
ALGÉRIA: Kerbouche, Benmenni (kapusok), Berkous 3, Bouriche, Bousmal, Chehbour 5, Cheikh, Daoud, Djermouli, Feradj, Gaceb 3, Hamoud 1, Kaabache 1, Zouaoui 3 (2)
Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2

Öt légióssal készülnek a mieink ellen a macedónok

A macedón férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, Zvonko Sundovszki öt légióst hívott meg a jövő heti, olimpiai selejtezőre készülő keretébe.

Természetesen ott van a névsorban Kiril Lazarov, az Atlético Madrid mesterlövésze, ám a keret zömét a Bajnokok Ligájában szereplő Metalurg Szkopje játékosai alkotják.

A MACEDÓNOK BŐ KERETE AZ OLIMPIAI SELEJTEZŐRE:

Kapusok: Petar Angelov (Metalurg Szkopje), Borko Risztovszki (Gummersbach, német)
Mezőnyjátékosok: Sztefce Alusevszki (Metalurg Szkopje), Dejan Manaskov (Metalurg Szkopje), Vladimir Temelkov (Bascharage, luxemburgi), Zlatko Mojszoszki (Metalurg Szkopje), Vancso Dimovszki (Metalurg Szkopje), Sztojance Sztojlov (Vardar Szkopje), Kiril Lazarov (Atlético Madrid, spanyol), Acse Jonovszki (Metalurg Szkopje), Braniszlav Angelovszki (Constanta, román), Filip Mirkulovszki (Metalurg Szkopje), Velko Markoszki (Metalurg Szkopje), Naumce Mojszovszki (Metalurg Szkopje), Filip Lazarov (Vardar Szkopje), Mitko Sztojlov (Metalurg Szkopje), Nikola Markoszki (Vardar Szkopje), Vlatko Mitkov (Bärnbach/Köflach, osztrák), Nikola Mitrevszki (Metalurg Szkopje), Milan Levov (Metalurg Szkopje)