Győzelemmel kezdett Johannesburgban Babos Timea

2013. 05. 08.

A papírformának megfelelően Babos Tímea nem sok időt töltött a pályán a johannesburgi ITF-torna első fordulójában.

A 19 éves magyar játékos mindössze három játékot veszített az izraeli Keren Shlomo ellen, így magabiztosan jutott a második körbe, ahol majd a török Pemra Özgennel találkozik.

A találkozó elején a 25 éves izraeli még viszonylag jól tartotta magát, Babos azonban nem adott esélyt ellenfelének, gyorsan brékelt, majd 3:1 után sem vett vissza a tempóból, 4:1 után ismét elnyerte Shlomo szerváját, majd simán hozta az első szettet.

A második játszma picit döcögősen indult a 19 éves magyar teniszező szempontjából. Az izraeli vezetett 1:0-ra, majd a következő gémben 40-40 is volt az állás. Timi azonban egyenlített, majd 1:1 után sorozatban négy gémet nyert. Shlomo ekkor szépített, de a következő játékban már labdamenetet sem nyert.

Timi a következő fordulóban a világranglista 283. helyén álló Pemra Özgennel találkozik. A 27 éves török játékos tavaly április 9-éna 273. helyen állt, ez pályafutása eddigi legjobbja. Özgen még sohasem nyert WTA- vagy ITF-versenyt egyesben. A török teniszező idén döntős volt a németországi Leimenben rendezett 10 000 dolláros tornán. Suttonban (Nagy-Britannia, 10 000 dollár) a legjobb négyig jutott.