Győzelemmel kezdte az olimpiai selejtezőt női csapatunk

2012. 04. 18.

Az oroszok elleni 13-12-es győzelemmel kezdte meg a trieszti olimpiai selejtezős tornát a magyar női vízilabda-válogatott.

A januári, hollandiai Európa-bajnokságon kétszer is összecsapott a két válogatott: a csoporttalálkozót az oroszok nyerték, a fontosabbikon, a bronzmeccsen viszont a magyar csapat diadalmaskodott.

A keddi, trieszti csatában az első negyed közepén a legutóbbi világbajnokságon harmadik "szbornaja" szerzett vezetést, Tóth Ildikó centerből szép csavarral egyenlített (1-1). Az újabb orosz gólra Szücs Gabriella parádés ejtéssel válaszolt, a hasonlóan szép megoldással jelentkező Csabai Dóra révén pedig már a magyar csapatnál volt az előny (3-2).

Az első szünetet követően Baranyai Flóra kapus remeklései ellenére visszaállt a döntetlen, de Antal Dóra pattintása célt ért, Csabai második, pimaszul elegáns ejtése nyomán pedig először vezetett két góllal a magyar gárda (5-3). Emberelőnyből szépített az ellenfél, ám szintén fórból Keszthelyi Rita is eredményes tudott lenni (6-4). Egy szerencsés góllal zárkóztak közelebb az oroszok, így 6-5-nél vonulhattak el a nagyszünetre a csapatok.

A harmadik negyed egy páros kiállítást követően orosz találattal indult, sokáig azonban nem örülhettek ennek, mert Szücs távoli kapufás lökete "visszahozta" a vezetést (7-6). A játékrész derekán orosz emberelőnyből lett 7-7, nem sokkal később viszont Czigány Dóra a bal alsó sarokba bombázott (8-7). Egy újabb orosz emberelőny következett újabb egyenlítéssel, ritka magyar fór végén viszont Czigány keze nem remegett meg, miként ugyanő vágta a labdát a jobb felső sarokba szűk egy perccel az utolsó szünet előtt (10-8). A hat az öt elleni játékra sokadszor lehetőséget kapó oroszok erejéből azonban egy gólra még futotta (10-9).

A befejező nyolc percben egy távoli ívelés a magyar kapuban landolt, a balkezes center, Bujka Barbara azonban hatásosan volt erőszakos (11-10). A menetrendszerű orosz emberelőnyből jött a "szokásos" egyenlítés is (11-11), amikor végre a magyar csapat játszhatott fórban, s Czigány a meccs embere - kíméletlenül élt is az eséllyel (12-11). Bő két perc volt hátra, amikor a csapatkapitány Drávucz Rita első gólját szerezte a legjobbkor (13-11). Fórból szépített ugyan a rivális (13-12), többre viszont már nem tellett tőle, a magyar válogatott megérdemelt győzelemmel mutatkozott be a trieszti kvalifikáción.

A csapat legközelebb szerda este, 20 órától száll vízbe, az ellenfél a házigazda, az eindhoveni Eb-aranyérmes olasz gárda lesz.

A csoport tagja még a spanyol együttes, vele csütörtök este (18:40 ó) vív meg a Merész-alakulat.

A kvalifikációs tornáról az első négy helyezett jut ki a londoni olimpiára. A körmeccsek után pénteken a keresztbejátszásos negyeddöntők következnek, amikor is a csoportok első helyezettjei a másik csoport negyedikjeivel, a másodikok pedig a harmadikokkal mérkőznek, s a négy pár győztese szerez ötkarikás indulási jogot.

A keddi nap utolsó találkozóján meglepetésre a spanyolok egy góllal legyőzték a házigazda olaszokat.

Vízilabda női olimpiai selejtező:

A csoport, 1 forduló:

Magyarország-Oroszország 13-12 (3-2, 3-3, 4-4, 3-3)
Magyarország: Bolonyai, Csabai 2, Antal 1, Kisteleki, Szűcs 2, Takács, Dravucz 1, Keszthelyi 1, Tóth 1, Bujka 1, Czigány 4, Menczinger, Gangl
Oroszország: Kovtunovskaya, Fedotova 2, Prokofyeava 2, Konukh, Alexandra Antonova 1, Belova, Lisunova 2, Khokhriakova, Tankeeva 1, Beliaeva, Ivanova 4, Diana Antonova, Karnaukh
Olaszország-Spanyolország 9-10 (4-2, 2-2, 0-1, 3-5)
Olaszország: Gigli, Abbate, Casanova 1, Aiello, Martina Savioli, Lapi, Di Mario 5 (2 rig.), Bianconi 1 (rig.), Emmolo, Rambaldi Guidasci, Cotti, Frassinetti 2, Gorlero
Spanyolország: Ester, Bach, Espar 2, Tarrago 2, Ortiz 1, Pareja 2 (1 rig.), Miranda, Pena 1, Blas, Meseguer, Garcia 2, Lopez, Copado
A csoport állása: 1.Spanyolország 2, 2.Magyarország 2, 3.Olaszország 0, 4.Oroszország 0.

B csoport, 3 forduló:

Kazahsztán-Hollandia 7-15 (1-4, 3-6, 2-3, 1-2)
Kazahsztán: Rytova, Chegodayeva 1, Akilbayeva 1, Turova 1, Vassilyeva, Zubkova, Alexandrova, Gariyeva 2, Jakayeva 2, Gritsenko, Rozhentseva, Marina, Krassikova
Hollandia:Heinis, Smit 2, Mieke Cabout 3 (1 rig.), Hakhverdian, Van Der Sloot 2, Stomphorst, Van Belkum 1, Remers 1, Sevenich 2, Vermeer 4, Klaassen, Hariet Cabout, Van Der Meijden
Kanada - Görögország 2-10 (0-2, 0-1, 1-2, 1-5)
Kanada: Riddell, Alogbo, Monton, Csikos 1, Bekhazi, Carmen Eggens, Tomiuk, Perreault, Monika Eggens 1, Robinson, Campbel, Radu, Bredin
Grecia: Kouvdou, Tsoukala 3, Melidoni, Psouni, Liosi 1, Avramidou, Asimaki 2, Roumpesi, Gerolymou 3 (1 rig.), Manolioudaki, Antonakou 1, Lara, Diamantopoulou
A csoport állása: 1.Hollandia 5 (3 mérkőzés), 2.Görögország 4 (2), 3.Kanada 3 (3), 4.Kazahsztán 0 (2), 5.Brazil 0 (2)