Győzelemmel kezdték a nők a röplabda vb-selejtezőt

2013. 10. 03.

Győzelemmel kezdett a magyar női röplabda-válogatott az Izraelben zajló világbajnoki selejtezőtornán: Hollósy László tanítványai a nyitókörben négy szettben verték a görögöket.

Játékosaink nyugodtnak tűntek a mérkőzés előtt, természetes rajtláz állapotában voltak.

Az első játszmában mindkét együttes játékára a kapkodás volt jellemző, így igazán jó játék nem alakult ki, mi bírtuk jobban a végjátékot, ennek köszönhetően nyertünk. A második játékrészben érthetetlen módon - a győztes szett után - nem hogy megnyugodtunk volna, ellenkezőleg teljes rövidzárlat jellemezte röplabdázásunkat. Az ezt követő etapban eleinte így folytatódott minden, majd egy varázsütésre megváltozott játékosaink hozzáállása és ebből adódóan az eredményességünk is.

Hihetetlen nagy akarással értük utol a szinte végig vezető görögöket, melynek a győzelem volt a jutalma. Ebben a részben, majd az utolsóban is Sándor Renáta volt együttesünk vezéregyénisége, kiváló teljesítményével segítette társait a győzelem elérésében. Nagyszerű egységben volt az egész csapat, jól sikerültek a cserék, egyértelmű lett győzelmünk.

„Látszik még az összeszokatlanság a csapaton, ennek megfelelően sok volt még a hiba, de a játékosok szíve a helyén volt. Fantasztikusan, csapatként küzdöttek a lányok" – értékelte a mérkőzést Hollósy László szövetségi kapitány.

A nap második mérkőzésén a magyarok csütörtöki ellenfelei, a svájciak simán, három játszmában győzték le Montenegrót. A helvétek az első játszmát három, a másodikat öttel, a harmadikat pedig tíz ponttal nyerték.
A házigazda izraeliek Lettországgal mérkőztek, s az első játszmát 25–21-re, a másodikat pedig 15-re nyerték meg. A harmadikban viszont némi meglepetésre 17 ponttal, 25–8-ra a lettek diadalmaskodtak. A negyediket – és így a meccset is – ugyan öt ponttal a hazaiak hozták, viszont a nagy különbséggel elveszített harmadik játszmának köszönhetően a mieink a tabellán megelőzik őket, s jelenleg a második helyen állnak.

NŐI RÖPLABDA VB-SELEJTEZŐ, 2. KÖR, AZ ÁLLÁS:
1. Svájc 3 )3:0), 2. Magyarország 3 (3:1,+4), 3. Izrael 3 (3:1, +2), 4. Lettország 0 (1:3,-2), 5. Görögország 0 (1:3, -4), 6. Montenegró 0 (0:3)

A hatos csoportból az első két helyezett jut tovább a következő fordulóba, ott négy négyes csoportban rendeznek majd tornákat, ahonnan a győztesek, illetve a két legjobb második kvalifikálja magát a jövő évi olaszországi világbajnokságra.