Győzött a házigazda ellen a női válogatott

2012. 09. 15.

A csehországi felkészülési torna második játéknapján a házigazdák ellen lépett pályára az első mérkőzésen nagyarányú győzelmet aratott magyar válogatott, és négy gólos győzelmet aratott, szombaton a tornagyőzelemért a szintén négy pontos Szlovákia ellen lép pályára.

A mérkőzés első félidejében szinte végig a csehek vezettek, többnyire két góllal, ám szünet előtt 14-11-es hátrányból egyenlített a magyar válogatott. A második félidőben a mieink átvették a vezetést, így második találkozójukat is megnyerték, Tomori és Vérten eredményes játékával.

Női felkészülési torna, Csehország:
2. forduló:
CSEHORSZÁG-MAGYAROZÁG 31-35 (16-16), Cheb, játékvezetők: Kavulic, Skruzny (szlovákok).
CSEHORSZÁG: Raníková, Doláková (kapusok), Černá 7, Crhová, Gebre Selassie, Knedlíková 7, Kutlvašrová, Marčíková, Martinková 5, Poznarová 1, Salcakova 4 (3), Satrapová, Selucká, Štěrbová 5, Šviráková, Vítková 2, Vysloužilová
MAGYARORSZÁG: Herr O., Kiss É. (kapusok), Bódi 4, Cifra 4, Deáki, Horváth B. 2, Klivinyi 1, Kovacsicz 5, Planéta, Szekeres, Szucsánszki 4 (3), Tomori 7, Vérten 7, Vincze 1
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.
Szlovákia-Izland 23-22 (6-10)
Az állás: 1. Magyarország 4 pont (70-52), 2. Szlovákia 4 (46-41), 3. Csehország 0 (50-58), 4. Izland 0 (43-58)