Győzött a Mocsai-csapat a szerbek ellen

2012. 07. 15.

A Magyarkanizsán játszott felkészülési mérkőzésen az óriási hőség ellenére fordulatos mérkőzést láthatott a 1000 fős közönség.

A remekül védekező magyar férfi kézilabda-válogatott 23-21-re nyert a házigazda szerb csapat ellen a londoni olimpiára készülő együttesek szombati barátságos mérkőzésén, Magyarkanizsán.

Óriási hőségben, kimaradt ziccerekkel indult a meccs, az 5. percben még csak 1-1 gól esett mindkét oldalon. A folytatásban is felváltva estek a találatok, Iváncsik Tamás aki, ha így folytatja, még bekerülhet az utazók közé - gyorsan háromszor is eredményes volt, míg a Veszprémtől nyáron eljött Vujin, valamint a szegedi Prodanovic is beköszönt Miklernek. Egyik gárda sem tudott elhúzni, kétgólos különbség először csak a 22. percben alakult ki (8-10), majd egy újabb vendégtalálatot követően időt kértek az Eb-második szerbek. A hazaiak hétperces szünet után, emberelőnyben voltak ismét eredményesek (9-12), és a szünet előtt tovább faragtak hátrányukból, részben Harsányi kimaradt büntetőjének köszönhetően.

Négy magyar gól vezette be a második félidőt, és Fazekas kapus csak hét és fél perc után kapitulált először. A biztos vezetés tudatában egyre többet cserélt Mocsai Lajos. Negyedórával a vége előtt amikor 13-19-ről 15-19-re jöttek fel a szerbek a kapitány időt kért. Aggodalomra azonban nem volt ok, mert a hátralévő időben is jól zárt a védőfal, Fazekas pedig büntetőt is védett, igaz, a hazaiak egy percig sem adták fel a csatát.

Eredmény:
Felkészülési mérkőzés:
SZERBIA-MAGYARORSZÁG 21-23 (11-13), Magyarkanizsa, játékvezetők: Sztojkovics, Nikolics (szerbek)
SZERBIA: Marjanac, Milic (kapusok), Cutura 1, Djukanovic, Ilic, Kostadinovic 1, Manojlovic 1, Markovic 2, Mitrovic, Nenadic 2, Nikcevic 1, Prodanovic 3, Rnic 3, Sztankovics, Sztojkovic 1, Toskic 4, Vuckovic, Vujin 1
MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler, Liszkai (kapusok), Császár 3, Gulyás 1, Harsányi 5, Ilyés, Iváncsik G. 3, Iváncsik T. 3, Katzirz, Laluska, Lékai 1, Mocsai 1, Nagy K. 1, Nagy L. 1, Pérez, Putics, Schuch 2, Vadkerti 1, Zubai 1
Kiállítások: 2, ill. 12 perc Hétméteresek: 1/0, ill. 4/3