Győzött a Sopron a Közép-európai Ligában

2013. 11. 10.

A Sopron húsz ponttal nyert a vendég Cegléd ellen szombaton, a női kosárlabda Közép-európai Ligában.

A szerdai kimerítő mérkőzés után egy papíron könnyű találkozó következett a soproniak számára, melyre pihenőt kapott Fegyverneky Zsófia és Tianna Hawkins is. A kezdő ötösben Böröndy Vivien foglalta el az irányító posztot.

Az első félidőben úgy tűnt, nemcsak a fent említett két játékos, hanem a pályán lévők is szabadnapot vettek ki maguknak. Dekoncentrált, lagymatag játék jellemzett minket, melyet a lelkesen kosárlabdázó Cegléd kihasznált. Meg is lepődtek azok, akik csak a félidő tájékán érkeztek ki a csarnokba, miután az eredményjelző a vendégek előnyéről tanúskodott (28-29).

A szünetben megrázta magát a hazai gárda, mely különösen a védekezésben mutatkozott meg. Sokkal nehezebben jutott az ellenfél dobóhelyzetbe, többször is kiszorított helyzetből kellett próbálkozniuk. A különbséget fokozatosan növelték a hazaiak (30. perc 50-35). A hajrában ismét leült a gárda, de a szombati napon egy negyednyi jó játék is elég volt a győzelemhez.

Szerdán, magyar idő szerint 19 órakor Törökországban, a Fenerbahce otthonában.lép pályára a Sopron.

Vélemények:

Igor Polenek: ”Az első félidőben a fiataloknak adtam több lehetőséget, hogy bizonyítsák, ilyen mérkőzésen is lehet rájuk stabilan támaszkodni. Ez ma nem sikerült nekik! A pályára kerülést nem adhatom ajándékba senkinek sem, azért mindenkinek meg kell harcolnia. Ezért nem léptek ők már pályára a szünet után. Fontos volt, hogy két kulcsemberünknek is tudtam pihenőt adni a jövő heti feladatok előtt.

Arkadiusz Koniecki: Küzdöttünk, mentünk előre és sikerült megnehezítenünk a soproniak dolgát. Ez sokat kivett belőlünk, így a szünet után, amikor elfáradtunk, ellenfelünk eldöntötte a mérkőzést.

Sara Krnjic: Nehéz volt a szerdai mérkőzés után ma is felpörögni. Ráadásul azt gondoltuk, a Cegléd ellen elég lesz kevesebb energiát mozgósítanunk. A szünet után azt gondolom már jól mozogtunk. Nehéz hét következik.

Agnieszka Skobel: Ugyan kikaptunk 20 ponttal, de azt gondolom idén ez az első mérkőzés, amikor büszkék lehetünk magunkra. Mindent kiadtunk magunkból, de a nagyobb tudással és hosszabb kispaddal rendelkező Sopron a második félidőben megérdemelten lépett el tőlünk.