Győzött, de nem jutott fel a magyar csapat a legfelsőbb osztályba

2013. 04. 21.

Már a japánok elleni mérkőzés előtt eldőlt, hogy nem jut fel a világ legjobb 16 csapata közé a magyar jégkorong-válogatott.

A magyar válogatott utolsó mérkőzésén 1-0-ra legyőzte a japán csapatot a Papp László Sportarénában rendezett divízió I-es jégkorong-világbajnokságon, amelyen így a harmadik helyen zárt és - ahogy az már korábban eldőlt - nem jutott fel az élvonalba.

Mivel a kazahok legyőzték az olaszokat, a záró mérkőzésnek a bronzérem volt a tétje, nem a feljutás. A rajt negyedórát késett, mert a bemelegítés alatt betört az egyik védőplexi, és ki kellett cserélni.

Magyar emberelőnyös góllal indult a mérkőzés, Sofron saját korongjára robbanva lőtt a volt NHL-es Fukufudzsi lábvédői között a kapuba. Lassan tértek magukhoz a vendégek, akik előbb a kapuvasat, majd Rajna kapust tesztelték. A hazai mezőnyfölény nem hozott újabb gólt, sőt, Mihály kiállítása alatt megint a magyar hálóőrnek volt munkája.

A szünet után a torna All Star-csapatába beválasztott Mihály tűnt fel ismét, de most a ziccereivel, amelyek végül kimaradtak. Mindkét együttes nagy erővel támadott, ám a védelmek és a kapusok állták a rohamokat. Hári és Szélig kiállítását sikerült túlélnie a magyaroknak, akik így minimális előnnyel várhatták a záró felvonást.

Az utolsó játékrész elején kimaradt egy hazai emberelőny, majd Nagy Krisztiánt küldték ki, a hajrában pedig izgalmas pillanatok adódtak Rajna kapuja előtt, de az eredmény végül nem változott.

A közönség a végén állva tapsolta meg a játékosokat, akik szemmel láthatóan örültek annak, hogy ebben az erős mezőnyben megszerezték a harmadik helyet.

A bronzérem az előzetes erőviszonyok alapján reális - hiszen a feljutó kazah és olasz együttes előrébb van a világranglistán -, még akkor is, ha ezúttal sikerült legyőzni a torna győztesét.

Rich Chernomaz szövetségi kapitány:
„Összességében elégedett vagyok a vb-n nyújtott teljesítménnyel. A koreaiak elleni egy-másfél harmad nem volt jó, ez vereséget ért, akárcsak az, hogy az olaszoknak nem tudtunk elég gólt ütni. Ez a feljutásba került. A védelem az utolsó három mérkőzésen remek volt, akárcsak a kapusteljesítmény és a csapatmunka. A fiúk a hazájukért, a büszkeségért játszottak, és nagyon köszönjük a szurkolók odaadó támogatását.”

Megjegyezzük a feljutás a koreai vereségnek köszönhető, hiszen ha ott nem vesztünk két pontott, akkor a kazah csapat mellett, most mi örülhetnénk. Bár az is igaz, az olaszok is csipkedték volna magukat a kazahok ellen..

DIVÍZIÓ 1/A-S VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPEST
5. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–JAPÁN 1–0 (1–0, 0–0, 0–0), Budapest, Papp László Sportaréna, 8600 néző. Vezette: Berneker (osztrák), Konc (szlovák), Gebauer (cseh) Müller (svájci)
MAGYARORSZÁG: Rajna – Sille, Szirányi B., Sofron, Bartalis, Ladányi – Vas M., Tokaji, Kovács Cs., Hári, Vas J. – Gőz, Horváth A., Mihály Á., Sikorcin, Benk – Pozsgai, Szélig, Magosi, Nagy K., Nagy G.
JAPÁN: Fukufudzsi – Keller, Hasimoto, Kavaj, Tanaka G., Kudzsi – Haga, Janadori, Szuzuki, Jamasita, Tanaka R. – Jamada, Kavasima, Oszava, Mitamura, Takahasi – Szato, Szaszaki, Ueno, Takagi, Mizucsi
Gól: 4:05 Sofron (Ladányi, Vas M. – ee., 1 –0)
Kiállítás: 8, ill. 6 perc
Kazahsztán-Olaszország 3-0
Koreai Köztársaság - Nagy-Britannia 4-1

A végeredmény:
1. Kazahsztán 12 pont, 2. Olaszország 12, 3. Magyarország 10, 4. Japán 6, 5. Koreai Köztársaság 5, 6. Nagy-Britannia 0
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.
Az első két helyezett szerepelhet a jövő évi, minszki elit vb-n, az utolsó pedig a divízió I/B osztályban folytatja.

A magyarok a jövő évi tornán a japánokkal, a dél-koreaiakkal, a divízió I/B-ből most feljutott ukránokkal, valamint a májusi "nagy" vb két kiesőjével találkoznak. Egyelőre csak a dél-koreaiak jelentkeztek rendezőnek.