Győztes váltó tagja volt Amerikában a magyar sprinter

2013. 03. 20.

Nguyen Anasztázia a Felix Promotion menedzserirodával együttműködő sprinter az év elején az USA-ba, Houstonba költözött, ahol megkezdi egyetemi tanulmányait, ahol olimpiai bajnok futók foglalkoznak vele, többek közt Carl Lewis. A 19 éves sportoló blogot vezet kinti életéről, ebből olvashatják most a legfrissebb bejegyzést.

"Nagyon jó hangulatban kezdődött a hét, mivel csapattársam, Errol Nolan az egyetemi bajnokságon első helyen végzett 400 méteren. Gőzerővel kezdtük meg a felkészülést a szabadtéri szezonra, amely azt is jelenti, hogy a 4x100m-es váltó edzések is megkezdődtek. Elég sok bot átadást gyakorlunk edzéseken, bár ezek kissé különböznek az otthon megszokott edzésektől. Folyamatosan készülök a távolugrásra is, előre láthatólag április elején fogok először ebben a versenyszámban is indulni. A tavaszi szünet alatt rengeteg időt töltöttem a pályán, volt olyan, hogy 4 órát edzettünk, majd kb. 1 órát töltöttünk a regenerációs helységben.

A hétvégén egy helyi versennyel megkezdődött a szabadtéri szezon. Pénteken tartották a 100 m-es síkfutás előfutamait majd szombaton a 4x100m és a 100m-es döntők kerültek megrendezésre. 4x100m-en a csapat első helyen végzet 44.86mp-es időeredménnyel. Én voltam a kezdő ember. A csapat tagjai: Kiersten Brewer, Alicia Perkins, Ngozi Onwumere.
Futás után az edzők azt mondták, hogy ez volt a legjobb futásom, amióta kint vagyok. Erre csak annyit válaszoltam, hogy erre képes a váltó “szelleme”.

Sajnos 100 m-en már nem sikerült ugyanazt hoznom, mint a váltóval és 12.07 mp-es eredménnyel zártam a versenyt. Továbbra is a frekvencia, a pörgés hiányzik a futásomból, ezen fogunk dolgozni az elkövetkezendő hetekben. Jövő héten szintén itt Houston városában fogunk versenyezni. A hét legvégén pedig Dini, egy nagyon kedves barátnőm érkezik hozzám egy hétre. Már alig várom, hogy találkozzunk."

(Forrás: Naszti)