Gyurta Dániel Vajda Attilának szurkol

Gyurta Dániel döntős 200m mellen, Szilágyi Liliána 7. 200m pillangón

2015. 08. 07.

A vizes világbajnokság csütörtöki versenynapján egyetlen döntőben voltunk érdekeltek Kazanyban. Szilágyi Liliána élete első felnőtt világbajnokságán a 7. helyen végzett a 200m pillangóúszás fináléjában. Gyurta Dániel 200m mellen bejutott a döntőbe. Vízilabdázóink az Egyesült Államok legyőzésével az 5. helyért mérkőzhetnek.

Szilágyi Liliána a tavalyi ifjúsági olimpia bajnoka a harmadik legjobb idővel (2:07.05) jutott be a csütörtöki döntőbe. Ott hol hetedikként, hol nyolcadikként fordult, a végén pedig a 7. helyen ért a célba. Eredménye elmaradt a középdöntőben elért idejétől, mégis elégedetten, boldogan nyilatkozott:

"Elégedett vagyok, bár nagyon rossz helyzetben versenyeztem, mert a győztes japán úszott mellettem. Ezért őszintén szólva nem úsztam ki magam, maradt még bennem" - nyilatkozta a döntő után az M4-nek.
"Nagyon jó gyakorlás volt, életem első felnőtt világbajnokságán döntős voltam, hetedik lettem, ha a végén jobban jön ki a fal, még jobban is sikerülhetett volna."

Szilágyi azt is elmondta, hogy neki még új ez a helyzet, nem versenyzett sokat felnőttek között.

"Leginkább azt akartam felmérni, hogy jövőre milyen esélyekkel indulhatok, és most nagyon boldog vagyok. Jövőre még jobb lesz" - tette hozzá.

A délutáni középdöntőkben Gyurta Dániel 200m mellen öt tizeddel a győztes japán Kosekitől lemaradva, a harmadik helyen biztosította helyét a pénteki fináléba.

"Minden úgy történt, ahogy elterveztük - láttam, hogy a japán srác nagyon megy, ami nem meglepő, hiszen ő a világranglista-vezető, az amerikai Cordest is figyeltem, azaz semmi különös nem történt. Talán egy picit erősebben kezdtem a tervezettnél, ezért is engedtem ki az utolsó ötvenen némiképp, hogy ne lőjek el mindent a döntő előtt. Bennem még maradt, az biztos, holnap kiderül, hogy a többiek mennyit tudnak még. Vagyunk öten, akik képesek lehetünk 2:07-es időre, hogy közöttünk mi lesz a sorrend, azt senki sem tudja megmondani. A mostani idők nem érdekesek, holnap új verseny lesz, csak a beszólítási sorrend miatt érdekesek. Most átbeszéljük az edzőimmel, mi legyen a követendő taktika, mire számíthatunk a többiektől, aztán csinálunk egy tervet, ami úgyis borulni fog verseny közben - de ebben épp ez a szép, hogy egy remek verseny lesz, nagyon jó, nagyon felkészült ellenfelekkel." - értékelt a célba érés után a magyar olimpiai és világbajnok.

Balog Gábor 200m háton már rendelkezett korábban olimpiai A szinttel. Tervei szerint ezt szerette volna megjavítani Kazanyban. Ideje azonban elmaradt eddigi legjobbjától, és a 12. helyen végzett, így nem jutott be a legjobb nyolc közé.

Férfi vízilabdázóink az amerikaiakkal mérkőztek az 5-8.helyért. Benedek Tibor legénysége 13:9 arányban győzött, így az 5. helyért szombaton magyar idő szerint 14:30-kor Montenegró ellen szállnak vízbe.
Eldőlt, hogy a döntőben Szerbia és Horvátország találkozik. Utóbbi válogatott már megszerezte az olimpiai kvótát Rióra. Hogy kié lesz a másik kvóta az a görög-olasz bronz találkozón dől el.

A pénteki úszóprogram (zárójelben az olimpiai A és B szint, illetve a sportoló neve mellett jelenlegi olimpiai szintideje):

Délelőtt, előfutamok

08:30 férfi 50m gyors (22.27,23.05) Takács Krisztián (21.89)
08:54 női 50m pillangó (nem olimpiai versenyszám) Szilágyi Liliana
09:09 férfi 100m pillangó (52.36,54,19) Cseh László (51.97)
09:30 női 200m hát (2:10.60,2:15.17) Hosszú Katinka (2:06.81), Burián Katalin (-)
09:50 férfi 4x200m gyors
10:17 női 800m gyors (8:33.97,8:51.96) Kapás Boglárka (8:23.71)