Gyurta Dániel győzött 200 méter mellen Norvégiában

2013. 04. 23.

A 200 méteres mellúszás olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, Gyurta Dániel vasárnap győzött fő számában a norvégiai rövidpályás versenyen.

Amint arról az édesapa, Gyurta Tamás hétfőn beszámolt az MTI-nek, fia 2:06.48 perces idővel végzett az élen az előtt a brit Michael Jamieson (2:06.84) előtt, aki a tavaly nyári londoni olimpián is hasonlóképpen szoros versenyben lett ezüstérmes magyar riválisa mögött.

Az úszófesztiválként meghirdetett, 25 méteres medencébe kiírt hétvégi eseményt Gyurta Dániel tavaly tavasszal elhunyt barátja, a 100 méter mellen vb-aranyérmes, olimpiai második Alexander Dale Oen emlékére rendezték.

Gyurta vasárnap a 100-as távon 59.33 másodperces idővel lett második a dél-afrikaiak olimpiai bajnoka és világcsúcstartója, Cameron van der Burgh (57.82) mögött.

A fotón a bergeni Swim Festival győztesei: Rikke Møller Pedersen (DEN), Gyurta Dániel, Hosszú Katinka, Cameron van der Burgh (RSA), Michael Jamieson (GBR), Jeanette Ottesen (DEN).
(Fotó:: Kjell Eirik Irgens Henanger, BSF)