Gyutai Adrián pontot szerzett a gyorsaságimotoros Eb-n

2013. 10. 07.

A Supersport 600-as kategóriában érdekelt Gyutai Adrián a 14., pontszerző helyen ért célba a spanyolországi Albacetében megrendezett gyorsaságimotoros Európa-bajnokságon.

A 22 éves paksi versenyző a szombati időmérőn a 16. rajtkockát szerezte meg, s azzal a céllal vágott neki az Eb-futamnak, hogy pontot szerez, ugyanakkor a verseny után azt mondta az MTI-nek, nehéz lett volna előrébb végeznie.

"Amikor megláttam, hogy az ellenfelek milyen technikai háttérrel érkeztek ide, úgy éreztem magam, mint az első osztályos kisiskolás, amikor bemegy a végzősök közé" - nyilatkozta Gyutai, s hozzátette, elégedett az eredménnyel, mert az alapvető célt, a pontszerzést sikerült elérnie.

A fiatal motoros egyedüliként képviselte Magyarországot a 40 fős mezőnyt felvonultató Eb-n.

A harmadik helyen célba érkezett spanyol versenyzőt utólag kizárták, ezért Gyutai a 15. helyett hivatalosan a 14. helyen végzett.