Halassy Olivér kosárlabda torna

2013. 05. 06.

Újpesten a kosárlabdázással folytatódott a hét végén az olimpiai iskolák sportági versenysorozata.

A hat csapat 2X3-as csoportban vívott körmérkőzéseket óriási biztatással a Halassy Sportcsarnokban. A csarnok előtt a névadó bronz szobránál volt a megnyitó ünnepség, ahol dr. Molnár Szabolcs Újpest polgármestere, Orbán Ildikó igazgató és a csapatok koszorúkat, virágokat helyeztek el. A körmérkőzések után helyosztók következtek. A zuglói Németh Imre iskola „profi” kosarasai simán nyerték a tornát. Az eredményhirdetéskor dr. Jakabházyné Mező Mária MOA főtitkár értékelte a tornát, majd Halassy Ilona – a névadó leánya –adta át az érmeket.

A program az iskola aulájában a tanulók által előadott műsorral folytatódott . Megható pillanatok voltak, amikor az 1-8-osztályig szólított küldöttek elhelyezték virágaikat Halassy Olivér bronz portréjánál. Végül kötetlen beszélgetéssel zárult az emléknap.

Gratulálunk a gondosan szervezett ünnepséghez Orbán Ildikó intézményvezetőnek és a tornához Kemenes Péter testnevelőnek

A torna győztese: Németh Imre Általános Iskola - Zugló, 2. Halassy Olivér Német Tagozatos Általános Iskola - Újpest, 3. Bene Ferenc Általános Iskola - Újpest, 4. Szűcs Sándor Általános Iskola - Újpest, 5.Pesterzsébeti Hajós Alfréd Általános Iskola, 6. Szent - Györgyi Albert Általános Iskola - XVI. kerület