Hangáék győztek Ciprus ellen

2012. 08. 28.

A magyar férfi kosárlabda-válogatott Pécsen 77-64-re legyőzte Ciprust az Európa-bajnoki selejtezősorozat hétfői mérkőzésén.

Hazai sikerrel folytatta a nyolcmérkőzéses Európa-bajnoki selejtezősorozatot hétfőn a magyar férfi kosárlabda-válogatott, amely negyedik mérkőzésén magabiztosan verte Ciprust Pécsen.
A selejtezőben három mérkőzés után 1/2-es győzelem/vereség-mérleggel álló magyarok eleinte nem bírtak az eddig nyeretlen ciprusiakkal, akik - némi meglepetésre - döntetlenre hozták a küzdelmes nyitónegyedet. A folytatásban aztán Tóth Ádám zsákolásával 29-23 lett, ám ezután az ellenfél kihasználta a háromperces hazai "kosárcsendet", és az amerikai születésű Anthony King révén felzárkózott. A félidő - melyben a csapatok összesen csaknem húsz triplakísérletet rontottak el - hajrája egy 9-0-ás rohammal Lóránt Péteréké lett, így a nagyszünetben 39-30 volt az állás.

A házigazdák lendülete térfélcsere után is megmaradt, az Olaszországba szerződött Lóránt és a spanyol Manresában légióskodó Hanga Ádám vezérletével a válogatott hamarosan 15 pontos előnyre tett szert (59-44). A ciprusiak hasztalanul próbáltak tíz ponton belülre kerülni, Rátgéber László szövetségi kapitány együttese a mindössze egy (!) értékesített tripla ellenére tartotta a különbséget. Az összesen csak három triplát hozó találkozó magabiztos magyar sikerrel zárult, a meccs hőse a 25 pontot és 7 lepattanót gyűjtő Lóránt Péter lett.

A 2/2-es mérlegnél tartó magyarok csütörtökön Ukrajnát fogadják ugyancsak Pécsen. A csoportokból az első két helyezett, illetve a négy legjobb harmadik vehet részt a 2013-as szlovéniai kontinenstornán.

Hanga Ádám, a magyar válogatott bedobója:
"Agresszívak voltak a ciprusiak, kicsit meg is leptek ezzel bennünket, hisz nekünk estek, így volt bajunk a labdafelhozatallal, de a meccs vége felé szerencsére kijött a két csapat közötti különbség. Győztünk, ez most a legfontosabb, meglátjuk mire lesz ez elég. A meccs végén nem jött a kiütés, kicsit fáradtabbak voltunk talán, én magam is eléggé a végemet jártam. Csütörtökön adott a feladat, héttel kell nyerni az ukránok ellen, ez a célunk, mostantól erre készülünk - először is pihenéssel."

Rátgéber László, szövetségi kapitány:
"Ami miatt hiányérzetem van, az az, hogy a gyilkos ösztön nem volt meg bennünk. Ennek ellenére minden győzelmet meg kell becsülnünk, hiszen van jó néhány problémánk, a játékosok nagy részének nem a saját posztján kell nagyon sokat vállalnia, hisz kevesen vagyunk. Amit el akartunk ma érni, azt elértük, néhányan nagyon jól játszottak, néhányan nem annyira, azt kell elérnünk, hogy kevesebb oszcilláció legyen a játékunkban. Voltak ma szép jelek, köszönöm mindenkinek a hozzáállását, fegyelmezettek voltunk. Az ukránok ellen senki nem alibizhet, mindenkinek mennie kell, és még agresszívebbnek kell lennünk."

Horvátország válogatottja 82–75-re győzött Ausztria vendégeként , és hibátlan mérleggel vezeti a magyarokat is felvonultató C-csoportot.
Az első negyed végén az osztrákok álltak jobban, sőt a „sógorok" a harmadik negyed derekán is visszakapaszkodtak tetemes hátrányukból (66–66), ám a horvátok 11–0-s rohammal reagáltak, és innentől biztonságos távolságban tartották ellenfelüket.