Hannoverben is gázolt az Eger

2013. 01. 24.

Az Eger férfi vízilabdacsapata kilenc góllal nyert Hannoverben a Bajnokok Ligája nyolcadik csoportfordulójában.

A helyszíni beszámoló szerint Lőrincz Bálint két találatával szerzett előnyt az első nyolc percben a hevesi alakulat, amely a két gárda egri összecsapásán 16-5-re diadalmaskodott, s a Hannover otthonában is jóval esélyesebbnek számított.

Gerendás György legénysége - amelyből hiányzott többek között a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter - visszafogottabban kezdett, aztán a második negyedben fokozta a tempót és jó védekezés mellett 5-1-re elhúzott. A harmadik játékrészben két gólt lőttek a németek, erre azonban három magyar választalálat is érkezett, így a befejező negyedet ötgólos előny birtokában kezdhették a hevesiek, akik a végén megszórták a hannoveri hálót, s 13-4-es győzelmet arattak.

A Bajnokok Ligájában az Eger végső csoporthelyezéséről is határozó rangadó február 6-án vár a magyar együttesre idehaza az orosz Volgográd ellen, bár bejutása a legjobb 16 közé régóta nem kérdés, mivel az első négy lehet ott a nyolcaddöntős mezőnyben. Jelenleg az Eger a harmadik, de kellőképpen nagy, négy gól különbségű győzelem esetén a hevesieké lehet a második hely a görög Vuliagmeni mögött.

Bajnokok Ligája, A csoport, 8. forduló:
Waspo’98 Hannover (német) – ZF-Eger
4-13 (1-2,0-3, 2-3, 1-5),Hannover, 300 néző. V.: Vlasic (horvát), Rovida (olasz)