Harcsa és Varga már EB dobogós

2013. 06. 06.

Éveket öregedtünk délután a minszki férfi ökölvívó Eb negyeddöntőinek első felvonásában.

56 kg-ban Nagy Krisztián lépett szorítóba elsőnek a mieink közül. Ugyanazt a rohamozó taktikát folytatta, amivel kedden győzött, de Nevin nagyon jó bokszoló, rendre megelőzte, és bár a harmadik menetben mi Krisztiánt láttuk jobbnak, nem vitás, hogy az ír nyert.
"Végigtámadtam a meccset, úgy érzem, nem vallottam szégyent. Sajnos, nagyon ügyes volt az ír...", mondta a szolnoki fiú, akinek tényleg nem kell szégyenkeznie, hiszen bejutott a nyolc közé.

Következett Ungvári István papírsúlyban, akinek nem sok esélyt adtunk az ír Paddy Barnes ellen, már csak azért sem, mert tavaly a trabzoni olimpiai selejtezőn feladással verte a hajdúsámsoni öklözőt.
Most ilyesmi egy pillanatig sem fenyegetett. Ugyan Pista nagyon védte a gyomrát - emlékezve Trabzonra -, de az első menet második percétől uralta a meccset, bal felütéseivel, villámgyors bal-jobb-bal kombinációival úgy megverte az írt, hogy barnesnak a harmadik menetben már dőlt a vér az orrából, a bíró kétszer is megállította a küzdelmet, és orvost kért.
Mindenki nyugodt volt a magyar táborban az eredményhirdetés előtt, de amikor elhangzott a műsorközlő szájából, hogy "split decision", azaz megosztott pontozás, már kezdtünk rosszat sejteni. És be is következett a felháborító csalás: 2:1-re kihozták a véresre vert írt!
A szlovák és az orosz pontozó megmagyarázhatatlan módon Barnest látta jobbnak, az argentin az igazságot pontozta, mindhárom menetet odaadta Pistának.

De nem volt időnk búslakodni, mert már jött is Harcsa Zoltán a szerb Drenovak ellen. Az első két menetben szépen megelőzte a kispesti olimpiai ötödik helyezett a harcos szerbet, magabiztosan vezetett, és bár a harmadikra kissé elfáradt, nem fenyegethette veszély a győzelmét. Nem is fenyegette, egyhangú pontozással győzött, ezzel már elődöntős, egyszersmind megszerezte élete első felnőtt Eb-érmét! Ellenfele a román Bogdan Juratoni lesz a pénteki elődöntőben.
"Ma jobban bokszoltam, mint tegnap, de így is elfáradtam egy kicsit a végére. Köszönöm edzőimnek, Öcsi bácsinak (Szántó Imrének - a szerk.), Laci bácsinak (Kovács László szövetségi kapitánynak - a szerk.), mindenkinek, aki segített engem, de ennyivel nem elégszem meg, pénteken le akarom győzni a románt is, akivel eddig egyszer találkoztam, és akkor le is győztem" - mondta a 21 éves Harcsa, akinek sajnos egy kicsit bedagadt a bal keze háta, jéggel borogatja, reméljük, nem lesz gond.

Este két versenyzőnk bokszolt, először Kalucza Norbert az 52 kilóban. Az azeri Elvin Mamishzada ravasz róka, elfutott Kalucza elől, aztán bevert kettőt, majd lefogta a debreceni fiút. Kaluczát frusztrálta ez a gusztustalan, habár kétségkívül eredményes harcmodor, amit a szlovák bíró sajnos engedett... Mindegy, az azeri győzött, egyhangú pontozással.

Varga Miklós (a fenti képen edzőjével) nagy harcot vívott az olasz Donato Cosenzával, és megérdemelten győzött is! A hajdúsámsoni Eb-bronzérmes - aki először 2008-ban, Liverpoolban állt fel a dobogó harmadik fokára -végig jobb volt, csak hát manapság ez semmire sem garancia, hiszen Ungvárit is csúnyán lepontozták, ráadásul Franco Falcinelli, az EUBC olasz elnöke végig ott sündörgött a pontozók körül. Ezúttal azonban győzött az igazság - és Varga, aki pénteken az elődöntőben a hazaiak kiválóságával, Vazgen Szafarjanccal találkozik. Kettejük mérlege 2:1 a fehérorosz javára, itt az idő, hogy Varga egyenlítsen!

Csütörtökön szünnap lesz, az elődöntők pénteken lesznek, két magyarral, Varga Miklóssal (60 kg) és Harcsa Zoltánnal (75 kg).