Harmadszor bajnokok az egri pólósok

2014. 05. 20.

Megvédte címét, s 2011 és 2013 után harmadszor is aranyérmes lett a férfi vízilabda ob I-ben az Eger, amely hazai medencében legyőzte a Szolnokot a döntő negyedik mérkőzésén, hétfőn.

Hazai medencében kínálkozott az esély az Eger számára, hogy 2011 és 2013 után 2014-ben is első legyen a hazai élvonal bajnoki versengésében, mivel összesítésben 2-1-es előny birtokában várhatta a Szolnok elleni - három győzelemig tartó - finálé negyedik felvonását.

A hétfő esti küzdelem jól is indult a vendéglátók szempontjából, hiszen vezetést szereztek, ám hasonlóképpen emberelőnyből egyenlített a Szolnok (1-1). Ezután is létszámfölényes gólok következtek, egészen 2-3-ig, amikor a vendégcsapat olimpiai bajnok centere, Kis Gábor "normáltalálattal" jelentkezett (2-4).

Az egygólnyira visszazárkózó egriek a második negyed elején újfent nagyobb hátrányba kerültek, miután 3-5-ra módosult az állás, 4-5 után pedig még jobban meglódultak a vendégek, akik az olimpiai és világbajnok Hosnyánszky Norbert két emberelőnyös bombájával 7-4-es vezetésre tettek szert. És maradt a különbség a nagyszünetre is, mivel a háromszoros olimpiai aranyérmes Biros Péter büntetőjére a triplázó Török Béla válaszolt akciógóllal (5-8).

A harmadik negyed elején "visszajött" a meccsbe az Eger (7-8), sőt a folytatásban a vb-aranyérmes Hárai Balázs centergóljával 8-8-nál utol is érte, majd a szintén világbajnok Bátori Bence emberelőnyös találatával meg is "előzte" a Szolnokot (9-8). Mi több, újabb emberelőnynél Hárai duplázott, így 10-8-nál vághattak neki a befejező negyednek a csapatok

A zárórész Biros ötméteresével indult (11-8), s ez döntőnek bizonyult, innen már nem volt visszaút a vendégcsapat számára, a kölcsönös gólzápor közepette a hazaiak sikerrel őrizték előnyüket. A tavalyi döntő "ismétlésében" - merthogy az előző idény végén is ebben a párosításban zajlott a finálé - megint az Eger bizonyult jobbnak, így fennállása harmadik bajnoki elsőségét szerezte meg.

Eredmény - férfi bajnoki döntő, 4. mérkőzés:
ZF-Eger - Szolnoki Dózsa-Közgép 14-11 (3-4, 2-4, 5-0, 4-3), Játékvezetők: Németh András, Fodor Rajmund
ZF-Eger: Bisztritsányi – Bátori 2, Graham 2, Gór-Nagy 1, Bundschuh, Hárai 3, Biros 3 (2). Csere: Meixner (kapus), Zalánki, Salamon 1, Kovács Gábor 2, Bedő, Varga Zs., Lőrincz
Szolnok: Decker A. – Gocic 1, Hosnyánszky 4 (1), Hangay, Jansik 1, Kis G. 2, Török 3. Csere: Vörös, Aleksic, Pásztor, Kalmár, Nagy R., Tóth P
Gól/emberelőny: 8/17, illetve 7/23 Ötméteresek: 2/2, illetve 1/2
Kipontozódott: Bundschuh (14.), Salamon (20.), Gór-Nagy (21.), Varga (24.), illetve Jansik (13.), Gocic (22.), Aleksic (30.), Hosnyánszky (31.)
Kiállítás cserével: Bedő (25.), illetve Török (17.)
Kiállítás 4 percre: Vörös (25.)
A 2013/14-es szezon végeredménye: 1. ZF-Eger, 2. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC, 3. Diapolo-Szeged, 4. RacioNet-Honvéd, 5. Lactiv-VasasPlaket, 6. Debreceni VSE, 7. BVSC-Zugló, 8. Kaposvári VK, 9. Széchenyi Bank-FTC, 10. PVSK-Fűszért, 11. OSC-Újbuda, 12. KSI SE, 13. Valdor-Szentesi VK, 14. Hegyvidék-Ybl

(Forrás: MTI, fotó: Kovács Anikó)