Harmadszor is harmadik Horvátország

2013. 01. 27.

Horvátország és Szlovénia játszott a harmadik helyért a spanyolországi kézilabda világbajnokságon.

Az elődöntőben elszenvedett vereség után mindkét csapatnak egy napja volt, hogy rendezze sorait. Ez a jóval esélyesebb horvátnak sikerült jobban, így az Eb és az olimpia után a vb-ről is bornzéremmel mehetnek haza.
A szlovénok történelmük legjobb világbajnoki eredményéért küzdöttek, míg a horvátok a bronzéremmel próbálták orvosolni az elődöntőben elszenvedett súlyos vereségüket.

Az első félidő két teljesen egyenlő fél küzdelmét hozta, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Harminc perc elteltével, csak egy gól volt a különbség, a horvátok javára.

A szünetet után azonban a szlovénok mintha bent maradtak volna az öltözőben, tíz perc alatt már héttel mentek Cupicék, ráadásként piros lappal kiállították Bezjakot is. A hátralévő idő alatt teljesen elfogyott Zormanék lendülete, akik nem tudtak már visszajönni a játékba. A végére öt lett a különbség, Horvátország így is magabiztosan végzett a dobogó harmadik fokán.

Férfi világbajnokság, bronzmérkőzés:
SZLOVÉNIA-HORVÁTORSZÁG 26-31 (13-14), Barcelona, játékvezetők: Nachevski, Nikolov (macedónok)
SZLOVÉNIA: Prost, Skof (kapusok), Bezjak, Bundalo, Dobelsek 3, Dolenec 2 (1), Gaber 1, Gajic, Kavticnik 4, Margucs 3, Mackovsek 3, Pucelj 1, Skube 3, Zorman, L. Zvizej 3, M. Zvizej 3
HORVÁTORSZÁG: Alilovic, Ivic, (kapusok), Bicanic 4, Cupic 8 (3), Duvnjak 8, Gojun, Horvat 1 (1), Kopljar 4, Mandalinic, Maric 1, Musa, Nincevic 5, Sprem, Stepancic, Vori
Kiállítások: 4, ill. 8 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4