Farkasdi Ramona és Dombvári Bence Európa-bajnok, további hat ezüstérem 1000m-en

2012. 07. 14.

Aranyérmet szerzett Farkasdi Ramóna (a képen) és Dombvári Bence az U23 női és férfi kajak egyesek között 1000 méteren a Portugáliában zajló Ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságon.

Nyolc A-döntőt rendeztek meg szombat délelőtt 1000 méteren az ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságon, mindegyikben rajthoz állhatott magyar versenyző.
Szombat délelőtt rendezték a kontinensviadal első döntőit. Férfi ifjúsági K-1 1000 méteren Gacsal Ákos a 8. helyet szerezte meg a bombaerős mezőnyben.

A következő versenyszámban máris megszerezte első érmét a magyar küldöttség. Khaut Kristófot C-1 1000 méteren csak az ukrán Altuhov tudta megverni, vagyis a magyar fiú ezüstérmes lett.

Az ifjúsági női K-1 1000 méteres versenyszáma a belga Hermien Peters és Lucz Dóra külön versenyét hozta. Ők ketten több hajóhosszal megléptek a mezőnytől, végül a belga hölgy nyert, Lucz alig egy másodperccel lemaradva lett második.

Férfi K-2 1000 méteren viszont négy hajó csatázott a végső győzelemért, az első és a negyedik helyezett között kevesebb, mint két másodperc volt a különbség a célban, vagyis a Janza Richárd, Korondy Tamás duó hatalmas csatában lett negyedik. C-2-ben Szalay Bence és Varga Patrik ötödik helyet szerzett.

A magyarok harmadik délelőtti ezüstjét a Bordács Blanka, Czéllai-Vörös Zsófia páros szállította női K-2-ben, náluk a dán egység, Amalie Thomsen és Emma Jörgensen volt csak gyorsabb.

A délelőtt folyamán még két U23-as döntőt rendeztek a Montemor-o-Velhoban zajló Európa-bajnokságon, férfi K-4 és C-4 1000 méteren egyaránt a hatodik helyet szerezték meg a magyar versenyzők.

A többi 1000 méteres A-döntőt délután rendezték meg.

Szoros versenyben szerzett Európa-bajnoki címet Dombvári Bence K-1 1000 méteren, az U23-as mezőnyben szlovén és svájci ellenfele előtt. C-1 1000 méteren nem szerepelt magyar versenyző a döntőben, viszont az U23-as kajakos nők mezőnyében Farkasdi Ramóna tönkreverte a mezőnyt. Több mint 5 másodperccel győzött a német Hantl Verena előtt.

A délelőtti 3 ezüstérem után délután újabb három ezüstérmet szerzett a magyar válogatott. Második lett C-2-ben a Vasbányai, Devecseri páros, a Hagymási, Horváth duó és a Szalay, Hajdu, Bodonyi, Varga alkotta kenu négyes is.
A férfi kajak párosok és négyesek között pedig negyedik helyet szerzett Magyarország.

A szombaton megrendezett 1000 méteres A-döntők mérlege magyar szempontból: 2 arany- és 6 ezüstérem. Az 500 és a 200 méteres döntőket holnap rendezik meg a kontinensviadalon.

Hüttner Csaba:
"Összességében elégedett vagyok, az ifi és az U23-as csapat is jól szerepelt 1000 méteren, a 8 érem önmagáért beszél. Ami kicsit bosszant, hogy folyamatosan hatalmas a jobbos oldalszél a pályán, ez nagyon befolyásolja a futamok végeredményét. Mivel a mi versenyzőink zömmel már az előfutamokból bekerültek a döntőkbe, így általában az 5-ös, vagy a 6-os pályát kaptuk. Ha csak a közepesnél kicsit jobb kvalitású versenyző került az 1-es, vagy a 2-es pályára, akkor máris esélyesé vált, mert ott szinte szélcsend volt. Biztos vagyok benne, hogy a Vasbányai, Devecseri páros például simán nyert volna, ha nem a 6-os pályán indul. Dombvári Bence és Farkasdi Ramóna előtt viszont le a kalappal, ők is középen versenyeztek, de így is nyerni tudtak."

(Forrás: kajakkenusport.hu)