Három ikonját köszöntötte az Olimpiai Bajnokok Klubja

2016. 11. 03.

A Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja három bajnokát, a 80 éves Marosi Paula tőrvívót, olimpiai bajnok csapattársát az ez évben 80. életévét betöltött Sákovicsné Dömölky Lidiát, valamint a pár napja 70. születésnapját ünneplő Németh Miklóst, 1976 gerelyhajító olimpiai bajnokát ünnepelte csütörtökön a Nagy Béla Hagyományőrző Egyesűlet klubtermében.

A házigazda nevében Takács Tibor köszöntötte az ünnepelteket, majd átadta Dömötör Zoltán olimpiai bajnok, az Olimpiai Bajnokok Klubjának korábbi elnökének ajándékait a három ünnepeltnek. A Bajnokok Klubjának alelnöke, a MOB sportigazgatója, Fábián László kihangsúlyozta: a legfontosabb, hogy jó hangulatban, jól érezzük magunkat az olimpikonok közösségében. Ennek a klubnak ez a fő célja. A három, most ünneplő bajnoktárs annak idején 1964-ben és 1976-ban mindenki számára felejthetetlen élményeket szerzett. Reményét fejezte ki, hogy még sokszor köszöntheti egészségben mindhármukat születésnapukon.

Sákovicsné Dömölky Lídia méltatta csapattársát és barátnőjét, Marosi Paulát. „Mind a kettőnket a bátyánk vitt le a vívóterembe, együtt versenyeztünk, együtt készültünk az érettségire és együtt lettünk olimpiai bajnokok” – emlékezett a múltra Sákovicsné.

Válaszbeszédében Marosi Paula is kiemelte, milyen sokat edzettek együtt, és hogy milyen nagy öröm volt számára, amikor 1955-ben Lídia felnőtt világbajnokságot nyert.

Az eseményen ott volt tokiói vívócsapat másik két tagja: a kétszeres bajnok Rejtő Ildikó és Juhász Katalin is.

„A magyar sportélet egyik nagy pillanata volt, amikor Miklós világcsúccsal nyerte meg a montreáli olimpiát” – méltatta Németh Miklóst az atlétikai szövetség nevében Szalma László Európa-bajnok távolugró, az ünnepelt egykori vasasos klubtársa.

„Otthon nincs 70-es szám kifüggesztve, hanem 40-es, a gyerekeim függesztették fel emlékezve arra, hogy idén van negyvenedik évfordulója az olimpiai győzelmemnek. Nekem ez a sajátos születésnapom” – mondta Németh Miklós.

A kerek születésnaposok mellett a jelenlévő Köteles Erzsébetet Takács Tibor köszöntötte 92. születésnapja alkalmából. A jókedvhez hozzájárult a pár hónap múlva 96. születésnapját ünneplő Keleti Ágnes is, a Nemzet Sportolója.

További bajnokok is szép számban jelentek meg a három kiváló sportembert ünnepelni.

(MOB, fotó: Róth Tamás)