Három magyar arany egy napon Utrechtben

2013. 07. 17.

Két nap után a harmadikok voltunk az EYOF éremtáblázatán, csak az oroszok és a spanyolok előztek meg minket 49 európai ország versengésében, de az aranyak számát illetően velük is döntetlenre álltunk.

Szerdán az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál 3. napján beindultak az úszóink: Szilvási Gréta 200 méter vegyesen 2 perc 19.32 másodperces idővel aranyat nyert, ráadásul a 400-on nagy fölénnyel győztes brit Abbie Woodot előzte meg.

Matyasovszky Dalmán (a képen) már kedden lehetett látni, hogy jó formában van, 100 méter háton nem is tudta senki megelőzni, 1:02.60-nal lett EYOF-bajnok.

A fiúknál Varga Dominik múlta felül a várakozásainkat, a svéd Fredriksson mögött második helyen csapott célba 200 háton, ideje 2 perc 05.01 másodperc.

A vártnál jobban kellett izgulnunk a kalapácsvetésben nagy esélyesnek kikiáltott Halász Bencéért, sokáig ukrán riválisa vezetett, de a negyedik sorozatban 74 méter 63 cm-re repült a kezéből az 5 kg-os szer, és ez aranyat ért.

Judóban nem lehettek aranyos álmaink, de Balázs Nikoletta azzal is kellemes meglepetést okozott, hogy az 57 kg-os súlycsoportban ötödik helyen végzett. Előbb a negyeddöntőben kikapott a későbbi győztes holland Hilde Jagertől, majd a bronzért a török Seyis győzte le.

Hiába vártunk elődöntőbe jutást a teniszezőknél első kiemelt Gálfi Dalmától… Már kedd este sántikált és nagyon elfáradt a dupla meccstől. Sajnos nem tudott regenerálódni és az esélytelenebb moldáv Anastasia Deiuc 7:5, 6:3-ra verte. Még csúnyábban búcsúzott Valkusz Máté: a svájci Osmakcic 6:1, 6:0-ra lelépte az eddig remeklő magyart.

Atlétikában Nagy Csaba Olivér egyéni legjobbal, 14 méter 29 cm-rel 6. helyen végzett hármasugrásban.

Kéziseinknek két vereség után is maradt esélyük az elődöntőbe kerülésre, ehhez a svédek ellen 5 góllal kellett volna nyerni, a vége 25:25 lett.

Kosaras lányaink felszabadultan, már biztos csoportelsőként játszhattak a belgákkal és győztek is 72:54-re az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon.

A nap magyar vonatkozású részletes eredményeit itt megtalálja.