Három úszóérem az EYOF keddi napján

2017. 07. 25.

Kedden folytatták sikereiket a XIV. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon a Magyar Csapat úszói. A győri Aqua Sportközpontban három magyar érem született.

Zombori Gábor szállította a második versenynap első érmét, a 100 méteres hátúszás döntőjében másodikként, két tized másodperccel a győztes után csapott célba. Ezüstérem.

A 800 méteres női gyorson Nagy Réka - aki már 3. érmét nyerte Győrben - 2. lett, Fábián Fanni ugyan harmadikként ért célba, de nemzetenként csak egy sportoló állhat dobogóra így nem őt hozták ki bronzérmesnek.

A 4x100-as mix-váltó Zombori Gábor, Böhm Sebestyén, Hatházi Dóra, Nagy Réka összeállításban bronzérmes lett. Az előfutamban Muzsnay Zsófia úszott, a döntőben Réka, utóbbi így negyedik EYOF-érmét is bezsebelte. Zsófi megkapta érmét, de mivel úgy érezte, azt inkább a 800-as döntőt úszó Fanni érdemelné, a fair-play szellemében felajánlotta azt sporttársának, aki azonban nem fogadta el.

(MOB, fotó: MOB/Szalmás Péter)