Hárommal kapott ki a Szeged Zágrábban

2012. 09. 30.

A Pick Szeged háromgólos vereséget szenvedett a Croatia Zagreb vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 1. fordulójában.

A Tisza-partiak ezt megelőzően hatszor találkoztak a zágrábiakkal, s csak egyszer nyertek, kétszer döntetlent értek el, háromszor pedig kikaptak, a mostani előjelek azonban a vendégek mellett szóltak. A nyáron megerősödött Szeged és az ugyanakkor meggyengült Zágráb csatája mégsem a magyar remények szerint alakult: a hazaiak kétezer szurkolójuk előtt öt perc után 5-1-re, a 12.-ben pedig már 8-2-re vezettek. Skaliczki László legénysége lassan összeszedte magát, és közelebb került a horvátokhoz (8-4), de a félidő közepén ötgólos zágrábi előnyt mutatott az eredményjelző (10-5). A különbség jó ideig maradt, majd közelebb kerülés helyett a 24. percben 13-7, a félidő végén pedig 15-8 volt "oda".

A folytatás sem deríthette jobb kedvre a Szeged híveit, mivel a 33. percre 17-9-re húztak el a zágrábiak, akik a második játékrész derekán 20-13-mal tartották a számukra kedvező hadállást. A magyar együttes a hajrában javított, 22-18-ra kapaszkodott vissza, de bő tíz perccel a vége előtt megint hatgólosra nőtt a differencia (25-19). Három perc volt hátra, amikor 29-25-re még felzárkózott a Szeged, ám beérni nem volt esélye a hazai gárdát, amely végül 30-27-re diadalmaskodott.

Velux férfi BL, D-csoport, 1. forduló:
CO ZAGREB-PICK-SZEGED 30-27 (15-8), Zágráb, játékvezetők: A. Covalciuc, I. Covalciuc (románok)
ZAGREB: Ivic, Kelentric (kapus), Batinovic, Horvat 4 (1), Kaleb, Mandalinic, Maric 1, Matic 3, Matulic, Skoko3, Spiler 5, Sprem 6, Srsen, Stepancic 4, J. Valcic 3, T. Valcic 1
PICK-SZEGED: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 1, Balogh1, Blazevic 2, Buday 2, Fekete, Hegedűs, Kekezovics 1, Larholm 4, Nagy 1, Pribanic 4, Prodanovics 6 (4), Sulc 4, Vadkerti, Zubai 1
Kiállítások: 10, ill. 2 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4
Schaffhausen (svájci)-Barcelona (spanyol) 23-33 (12-17)