Hárommal kaptunk ki a szerbektől a vb-csoportban

2013. 07. 25.

A magyar férfi vízilabda-válogatott három góllal kikapott a szerbektől a barcelonai világbajnokság 2. fordulójában.

A sikeres nyitány, a kínaiak elleni könnyed "ujjgyakorlat" (13-5) után második meccsén igazán fajsúlyos ellenféllel, az ősi rivális szerbekkel találkozott a magyar férfiválogatott a csoportelsőség szempontjából is fontos meccsen.

A Benedek-gárda kezdett jobban: az első emberelőny ugyan még kimaradt, a következő kettőt viszont értékesítette a húzásból eredményes Szivós Márton és a jobb felső sarkot középről, nagy lövéssel bevevő Varga Dénes jóvoltából (2-0). Fórból szépítettek, majd akciógóllal egyenlítettek a szerbek (2-2), s a vezetést is átvehették volna, ha nem véd kétszer is bravúrral a 29. születésnapját éppen szerdán ünneplő Nagy Viktor. Így viszont újra magyar előny következett: Vámos Márton balkeze villant a negyed végén (3-2).

A második játékrész két szerb találattal indult (3-4), de az érdemi magyar reagálás sem maradt el: a kétszeres olimpiai bajnok Madaras Norbert (a képen) egalizált pattintott lövéssel a jobb szélről (4-4). Védelmi kihagyások nyomán azonban előbb hatásos szerb támadás jött, majd emberelőnyből is az ellenfél volt eredményes (4-6). Aztán sikerült a közelebb zárkózás: Hosnyánszky Norbert bombája a hálótartó vasról csapódott vissza olyan erővel, hogy az egyik bíró először kapufának nézte a telitalálatot. Kár, hogy a nagyszünet előtt nem sokkal a negyedbe még egy szerb fór-gól is belefért (5-7).

A harmadik nyolc percben a magyarok rossz irányzékú lövésekkel tesztelték a szerb kapust, de a délszláv akciók sem változtattak a meccs állásán. Egészen a negyed közepéig, amikor is a kipontozódott Gór-Nagy Miklós harmadik kiállítását kihasználva a rivális megszerezte nyolcadik gólját is (5-8). Hiábavaló kísérleteket követően Varga Dénes akciógóljával jutott közelebb a magyar válogatott, majd Vámos pattintott lökete vágódott a léc alá, csakhogy a reménylohasztó válasz sem maradt el (7-9).

A befejező negyed magyar emberhátránnyal és szerb góllal rajtolt, mi több: a megítélt büntetőt is értékesítette az ellenfél (7-11). Madaras 11-8-ra módosított, majd Varga Dénes laza csuklómozdulattal hozta csapatát még közelebb a délszlávokhoz (9-11). Négy perccel a vége előtt a center Hárai Balázs (a képen) vágta közelről a hálóba a labdát (10-11), jelezve, hogy a magyar válogatott nem adta fel a csatát. Fórból azonban túljutott a holtponton a szerb csapat, amely az újabb hat az öt elleni játékban még egyszer betalált, s végül 13-10-re nyerte a csoportrangadót.
A négyes zárókörében pénteken, budapesti idő szerint 10.50-től a magyar válogatott az ausztrálokkal találkozik.

"Nehéz egy vereség után azt mondani, hogy előreléptünk. A mai teljesítményünket nem nevezném sem rossznak, sem kiemelkedőnek, szerintem jó volt. Nekünk itt és most nem a szerbekhez kell mérnünk magunkat. Előbb a velünk egy szintű csapatokat kell legyőznünk jó játékkal, abból pedig meríthetünk annyi önbizalmat, amennyi kellhet ahhoz, hogy komoly esélyünk legyen a szerbek ellen is." - mondta a találkozó után Benedek Tibor szövetségi kapitány.

Szerdán ismét a hölgyeken a sor. A kazahok ellen 12.10-kor szállnak vízbe a lányok.

C csoport, 2. forduló:
Szerbia–Magyarország 13-10 (2-3, 5-2, 2-2, 4-3) , Játékvezetők: Margeta (szlovén), Korzyna (lengyel)
Szerbia: B. Mitrovics – A. Prlajnovics 3 (1), Udovicsics 1, Gocsics, Nikics 3, Alekszics, Filipovics 2. Cserék: Mandics 1, Csuk 1, D. Pijetlovics 1, Radzsen, S. Mitrovics 1.
Magyarország: Nagy V. – Varga Dénes 3, Varga Dániel, Hosnyánszky 1, Hárai 1, Szivós 1, Madaras 1. Cserék: Gór-Nagy, Vámos 2, Bátori, Decker Á., Bedő.
Emberelőnyök: 14/8, ill. 16/7 Ötméteres: –, ill. 1/1
Kipontozódás: Gocsics, D. Pijetlovics, ill. Hárai, Gór-Nagy
Ausztrália-Kína 9-7 (4-1, 2-1, 2-1, 1-4)
A csoport állása: 1.Szerbia 4, 2.Magyarország 2, 3.Ausztrália 2, 4.Kína 0

B csoport:
Egyesült Államok - Dél-afrikai Köztársaság 16-3 (4-0, 5-1, 5-2, 2-0)
Horvátország-Kanada 13-8 (3-0, 3-3, 4-3, 3-2)
A csoport állása: 1.Horvátország 4, 2.Egyesült Államok 2, 3.Kanada 2, 4. Dél-Afrika 0

D csoport:
Olaszország–Németország 10–8 (3–1, 3–1, 3–3, 1–3)
Kazahsztán–Románia 7–4 (1–0, 2–2, 4–1, 0–1)
A csoport állása: 1. Olaszország 4, 2.Németország 2, 3.Kazahsztán 2, 4.Románia 0

A csoport:
Új-Zéland–Görögország 4–24 (2–5, 1–8, 0–6, 1–5)
Montenegró–Spanyolország 7–5 (2–3, 2–2, 2–0, 1–0)
A csoport állása: 1.Görögország 4, 2.Spanyolország 2, 3.Montenegro 2, 4.Új-Zéland 0

A négy négyes csoport minden csapata továbbjut a nyolcaddöntőbe, ahol az A-B, illetve C-D ágon az elsők a negyedikekkel, a másodikak pedig a harmadikokkal játszanak majd a negyeddöntőért.

(Forrás: mti, Fotók: Kovács Anikó)