Hárommal verte Rutenkáékat a Mocsai-csapat

2014. 01. 05.

A gyöngyösi Provident Kupa szombati 2. fordulójában a magyar férfiválogatott különösen az első félidei jó játékának köszönhetően három góllal legyőzte Fehéroroszország csapatát. Miután a lengyelek nyertek a csehek ellen, a négy együttes egyformán 2 ponttal várja a vasárnapi záró fordulót.

A magyar válogatott második fellépésén az előző napi kimaradók közül két fiatal, Székely és Zdolik került be Tatai és Harsányi helyett a mérkőzésre benevezhető 18-as keretbe, míg Bánhidi ismét nézőként figyelhette az összecsapást. A fehéroroszoknál annyi változás történt, hogy az előző nap kartörést szenvedett Sumak értelemszerűen nem léphetett pályára. A mieink a kapuban Miklerrel, a mezőnyben a két szélen a tegnapitól eltérő felállásban, Szalafai, Zubai, Ilyés, Schuch. Nagy Kornél, Varsandán hatossal kezdtek, támadásban pedig a két középső védő helyére Ancsin és Császár szállt be a társak közé.

Fordulatos, kiegyenlített játékot hozott az első tíz perc, 4-4-ig váltott vezetéssel, egy-egy kiállítással fej-fej mellett haladtak a csapatok. Mikler több bravúrt is bemutatott, így 6-4-es hazai vezetésnél először volt két gól a különbség. A vendégek első négy gólját a barcelonai sztár, Szergej Rutenka szerezte, nálunk Ancsin háromszor, Zubai kétszer talált be. Jól védekező és lendületesen támadó csapatunk a folytatásban állandósította előnyét, a két gyöngyösi szélső, Szalafai és Varsandán is betalált, így 20 perc elteltével, 12-8-as állásnál Sevcov mester jobbnak látta időt kérni. Miután Ancsin után Császár is negyedszer iratkozott fel az eredményjelző táblára, 14-9-re húztak el a mieink, így Mocsai Lajos nem kényszerből, hanem a „csak így tovább” mottóval rendelte magához egy percre a fiúkat. Ennek jegyében a félidő hatgólos magyar előnnyel zárult, amiben jelentős tényező volt a két kapus közti különbség is.

A második játékrészt Gulyás gyors duplája nyitotta, majd Császár és Ancsin is már hatodszor zörgette meg a vendégek Cserepeko helyett immár Kisov által őrzött hálóját. Az ellenoldalon ekkor csak az egy szem Rutenka tartotta a frontot, így öt perc elteltével már 21-13-ra ugrottak meg a mieink. A nyolcgólos különbség azonban gyorsan háromra apadt (22-19), fellazult védekezésünket több könnyen szerzett góllal büntették a fehéroroszok, akiknél a már 10-nél tartó Rutenka mellett Silovics is vágott kettőt. Mocsai kapitány ekkor már nem jó kedvében kért időt, s átmenetileg sikerült is felráznia csapatát (25-20), de a csurgói Puhovszkij kettős, majd szimpla emberhátrányból is bevette az egyébként továbbra is nagyszerűen védő — végül a mérkőzés legjobbjának választott — Mikler kapuját, így az utolsó tíz percre kettőre olvadt az előnyünk. Amikor azonban a leginkább kellett, egy-egy jó megmozdulással többen is toltak együttesünk szekerén. Az egy hétméteres erejéig beálló Székely kivédte Rutenka büntetőjét, majd Mocsai, Putics, Szöllősi és Lékai is belőtte első gólját, így a magyar válogatott három góllal, különösen az első félidei jó teljesítményének köszönhetően legyőzte az előző nap nyertes fehéroroszokat, így a két gárda azonos pontszámmal készülhet a vasárnapi tornazáró mérkőzésére.

Férfi Provident Kupa, 2. nap

FEHÉROROSZORSZÁG–MAGYARORSZÁG 28-31 (11-17), Gyöngyös, játékvezetők: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
FEHÉROROSZORSZÁG: Cserepenko, Kisov (kapusok), Baranov 3, Brovko, Babicsev, Kamisik 2, Nyezsura, Nyikolenkov, Puhovszkij 6, D. Rutenka, Sz. Rutenka 11 (5), Silovics 3, Szemenov 1, Tyitov 2, Zajcev
MAGYARORSZÁG: Mikler, Székely (kapusok), Ancsin 7, Császár 8 (4), Gulyás 3, Ilyés, Iváncsik G., Lékai 1, Mocsai 1, Nagy K. 2, Schuch, Putics 1, Szalafai 1, Szöllősi 1, Vadkerti, Varsandán 4, Zdolik, Zubai 2
Kiállítások: 10, ill. 8 perc Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4

CSEHORSZÁG-LENGYELORSZÁG 23-31 (10-14), Gyöngyös, játékvezetők: Dobrovits, Tájok (magyarok)
CSEHORSZÁG: Mrkva, Štochl (kapusok), Babák 2, Bečvář, Hrstka 2, Jícha 4, Jurka 1, Kasal 5, Kubeš, Mráz 2, Šindelář, Sklenák 2, Sobol 1, Stehlík 3, Vanco 1. Szövetségi kapitány: Vladimír Haber, Jaroslav Hudeček.
LENGYELORSZÁG: Szmal, Wichary, Wyszomirski (kapusok), Bielecki 2, Chrapkowski 2, Jaszka 4, Jurecki 2, Jurkiewicz, Krajewski 3, Kubisztal 1, Lijewski 1, Łucak 7, Orzechowski 4, Pilikowski 1, Syprzak 2, Szyba, Wiśniewski 2. Szövetségi kapitány: Michael Biegler.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3

A torna állása:
1. Lengyelország 2 p (59-52), 2. Magyarország 2 p (59-57), 3. Fehéroroszország 2 p (57-59), 4. Csehország 2 p (52-59)