Hárspataki Gábor olimpiai kvótát szerzett karatéban

2021. 06. 12.

Hárspataki Gábor is ott lehet a tokiói olimpián, miután kumite kategóriában harmadik lett az esti négyes döntőben az ötkarikás játékokra kvalifikáló párizsi torna szombati versenynapján. Kvótához a súlycsoport első három helyezettje jutott.

A 25 éves sportoló a 75 kilogramm 69 indulót felvonultató selejtezőjében öt győzelmet aratott, sorrendben portugál, lengyel, hongkongi, belga és jordániai ellenfelét egyaránt felülmúlva.

Az esti négyes, körmérkőzéses fináléban előbb kikapott kazah vetélytársától, majd nyert jordán riválisával szemben, így utolsó meccsén a döntetlen is elegendő volt neki egy német karatékával szemben ahhoz, hogy olimpiai kvótához jusson a magyar karatésok közül elsőként.

Az ötkarikás játékok hivatalos programjában Tokióban bemutatkozó sportág utolsó kvótaszerző viadalán 96 ország csaknem félezer versenyzőjét nevezték.

A torna vasárnapi zárónapján a magyar csapat két nehézsúlyú karatékája lesz érdekelt: a küzdelmi kategóriák közül a férfi plusz 75 kilóban Molnár Dániel, a női plusz 61-ben pedig Pap Dorottya próbál szerencsét.

A Magyar Olimpiai Csapat így már 141 főt és 7 tartalékot számlál.

(MTI, MOB; fotó: Magyar Karate Szakszövetség)