Hazaérkezett az ifjúsági olimpiai csapat

2018. 10. 20.

Buenos Airesből megérkezett Budapestre az ifjúsági olimpián szereplő magyar csapat. A fogadásukra a családtagokon kívül barátok, rajongók, sportvezetők és a sajtó munkatársai érkeztek a BOK-csarnokhoz (korábban SYMA-csarnok).

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről érkező buszok délután négy óra magasságában álltak meg az épülő Puskás-stadion szomszédságában.

A magyar fiatalok Buenos Airesben minden idők legjobb ifjúsági olimpiai szereplését produkálták 24 éremmel, köztük 12 arannyal.

Az érkezés pillanatait az alábi fotógaléria őrzi...

A Buenos Aires-i volt minden idők legjobb ifjúsági olimpiai szereplése magyar szempontból. A fiatalok 12 arany-, 7 ezüst- és 5 bronzérmet, összesen 24 medált nyertek Buenos Airesben; ehhez jön még a csapatversenyekben szerzett 3 mix-arany- és 1 ezüstérem (így 15, 8, 5 az érmek száma), amelyeket azonban nem számolnak a nemzetek közötti éremtáblázaton. A magyar dicsőségtábla itt megtekinthető. Magyarországot 20 sportágban 79 fiatal képviselte. A nemzetek közötti éremtáblán a 4. helyen zártunk; az oroszok, kínaiak és a japánok előztek meg. A korábbi két nyári játékokon egyaránt a 8. helyet foglaltuk el a tabellán. A versenynapok beszámolói innen elérhetőek.