Hazai pályán kapott ki a Sopron, orosz sztár csapat Győrben

2012. 11. 08.

Az Uniqa-Euroleasing Sopron hazai pályán kikapott az olasz Schiótól szerdán a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

A 2009-ben Euroliga-negyedik Sopron - amely két forduló után egy győzelemmel és egy vereséggel állt a B csoportban - a nyitónegyedben hétpontos hátrányba került az eddig hibátlan Schióval szemben.
A folytatásban fordult a kocka, és a magyar bajnoki ezüstérmes a nyáron érkezett szerb Jelena Milovanovic és amerikai Shenise Johnson vezetésével faképnél hagyta az olaszokat. A félidőben 38-28 volt az állás.
Térfélcsere után Székely Norbert együttese három és fél percig nem talált a gyűrűbe, ezalatt az ellenfél egy pontra felzárkózott (45-44), majd a harmadik játékrész végére kiegyenlített (48-48).
Az utolsó negyedben szinte végig a Schiónál volt az előny, a házigazdák az utolsó négy percben már csak futottak az eredmény után. Az 50 százalékos mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a török Fenerbahcéhoz látogatnak.

Eredmény, 3. forduló, B csoport:

Uniqa-Euroleasing Sopron - Schio (olasz) 60-66 (17-22, 21-6, 10-20, 12-18)
a magyar csapat legjobb dobói: Milovanovic 22, Johnson 21

Az Euroliga-csoportkör 3. fordulójában csütörtökön 18 órakor a győri egyetemi csarnokban a Szpartak Moszkva lesz a Hat Agro-UNI Győr ellenfele (tv: Sport2 – élő). Az első két meccsét mindkét gárda megnyerte.
Fűzy Ákos tanítványai előbb hazai környezetben a cseh Brnót, majd idegenben a lengyel Wisla Krakówot győzték le.
Ezúttal azonban más dimenziókba lép a csapat, hiszen a sorozat egyik nagy esélyesének kikiáltott orosz Szpartak Moszkva lesz az ellenfél.
Az esélyes egyértelműen a vendéggárda, ami azonban nem azt jelenti, hogy eleve feladnák a meccset a zöld-fehérek.

Az ellenfél szerdán megérkezett és edzést tartott a mérkőzés helyszinén.
Az oroszok erősítettek a találkozóra, hiszen az eddigi két mérkőzést kihagyó kétszeres olimpiai bajnok amerikai Seimone Augustus (a képen) is csatlakozot a csapathoz.
Rajta kivül a világbajnok amerikai Candice Dupree, az olimpiai ezüstérmes francia Isabelle Yacoubou és a honosított olimpia bronzérmes Rebekka Hammon erősíti a moszkvai gárdát.

„Büszke vagyok arra, hogy már a második évben eljutottunk oda, hogy a kevés Euroliga- tapasztalatunk ellenére csoportrangadót vívhatunk az orosz sztáralakulattal – kezdte Fűzy Ákos, a győriek vezetőedzője.
– Tisztában vagyunk azzal, hogy most más erőpróba előtt állunk, hiszen a moszkvaiakat méltán lehet a női kosárlabdázás Real Madridjának nevezni, tele van sztárjátékosokkal, három amerikai szerepel náluk, orosz válogatottjaik is vannak, olyan kosárlabdázókkal rendelkeznek, akik minden szinten megnyertek már mindent.”
Ugyanakkor saját csapatával kapcsolatban elmondta: az eddigi eredmények után dőreség lenne, ha úgy állnának az összecsapáshoz, hogy semmi esélyük nincsen.

„Az első két forduló eredménye kellő önbizalmat kell hogy adjon a lányoknak, s az még erősebbé tette a gárdát, hogy nem mindennapi körülmények között születtek meg ezek a sikerek. Győrben a Brnót nagy csatában a hajrában múltuk felül, míg Krakkóban elbírtuk azt is, hogy tizenegy pontos vezetésünkről kiegyenlítettek a hazaiak, ám a ráadásban újítani tudtunk. Nyilván ezekre a tulajdonságokra szükségünk lesz csütörtökön is, hogy ne csak asszisztáljunk a Moszkva gálaelőadásához, hanem a mérkőzés nagy részében méltó ellenfelek legyünk” – folytatta a szakvezető, aki egy statisztikát is megemlített.

„Tavaly három hasonló kaliberű csapat, a spanyol Valencia, a török Galatasaray és az orosz Jekatyerinburg szerepelt a csoportunkban. A három hazai meccsen tizenhét, huszonnégy és negyven ponttal kaptunk ki, azaz átlagosan huszonhét ponttal. Korábban is mondtam, a fejlődésünk egyik jele az lehet, ha ilyen csapatok ellen sem leszünk pofozógépek. Bízom benne, már most tudjuk bizonyítani, hogy az egy év tapasztalatával valóban előbbre tartunk. Ehhez elsősorban a szív, az akarat, az egymás iránti bizalom mellett nagy szükség van arra, hogy az oroszok rendkívül gyors, négy-öt passzból felépített játékát lassítsuk. Ellenkező esetben átszaladhatnak rajtunk. A korábbi meccseken mi diktáltuk az iramot, ez most sem lesz másként, csak más előjellel, most a lassúság lehet az előnyünk. Bízom abban, hogy a csapat megvalósítja azt, amit elterveztünk, s emelt fővel tud lejönni a pályáról” – tette hozzá Fűzy Ákos.

Natalie Hurst (a képen), a csapat ausztrál irányítója szerint ez az a mérkőzés, mely minden sportoló álma:
„A Moszkva nagy csapat nagy játékosokkal, izgatottan várom a velük való találkozást. Engem személy szerint feldob egy ilyen hangulatú és hőfokú meccs, remélem, a csapattársak is így vannak ezzel. Úgy érzem, nem szabad idegeskedni, ha azt játsszuk, amit tudunk, s mindent kiadunk magunkból, akkor nem lehet baj, az eredménytől függetlenül nyugodt lelkiismerettel jöhetünk le a pályáról.”
A játékos az első két meccsről is beszélt röviden: „Nagy gőzelmek voltak, melyek még jobban összekovácsolták az együttest. Sokat tudunk ebből kamatoztatni a jövőre nézve. Főleg a krakkói diadal volt nagy szó, hiszen akkor sem estünk kétségbe, amikor visszajött a meccsbe a hazai együttes, a lélektanilag rosszkor jött egynlítés után is képesek voltunk a ráadásban megnyerni a találkozót. Ebben nagy szerepe volt, hogy végig bíztunk egymásban és abban, hogy győzhetünk. Ilyen mentalitással kell játszani a továbbiakban.