Hazai ultrák a terepen – UltrAspire Terep 100 terepfutó bajnokság

2013. 05. 13.

A Terep 100 terepfutó verseny a legendás Kinizsi 100 teljesítménytúra folytatása, amelyet a hosszú távú terepfutás egyre nagyobb népszerűsége segített létrehozni. Az idei T100 már a 4. volt ebben a sorban önálló eseményként.

Rajt és cél: Hűvösvölgy, útvonal legtávolabbi pontja Visegrád. Röviden ez a pálya leírása, de ha hozzátesszük, hogy közben a Pilis legszebb részeit érintve teljesítik a futók a távot, akkor máris egy honismereti és természetjáró eseményként is felfoghatjuk.

A rajtnál ott volt a hazai ultra futás több ikonja is (Frank Tibor, Löw András, Lőrincz Olivér) valamint a fiatal generáció trónkövetelői. A startjel elhangzása után olyan tempóban indult a mezőny eleje, hogy inkább egy rövid távú országúti versenynek tűnhetett volna az avatatlan szemlélő számára, de a terepen már szolidabb tempóra váltottak ők is. Hamarosan eleredt az eső, így az első 20 km-t hidegben és vízben teljesítette a mezőny, de Piliscsévnél (23 km) már sütött a nap.

A közel 105 km távot leggyorsabban Kiss Miklós teljesítette (9:57:20), aki a rajttól kezdve diktálta a tempót. Mögötte Urbán Zsolt (10:25:13) és Ivan Slovak (10:41:51) vívtak nagy csatát, a negyedik helyre pedig az hazai ultra terepfutás kiemelkedő edzője Lőrincz Olivér érkezett (10:44:07). A női versenyben Balogh Andrea magabiztosan nyert (11:10:42), a férfiak között is az első tízben célba érkezve.

A verseny különlegessége, hogy a legrövidebb - 50 km-es - táv rajtja Pilisszentkereszten volt, ahonnan a futók Visegrád érintésével érték el a hűvösvölgyi célt. Ezen a távon Peyer Zoltán (4:20:19) és Farkasdi Edina (X2S TEAM, 5:28:44) értek elsőként célba.

A verseny az UTMB kvalifikációs esemény is volt.