Hegyikerékpár: Az olimpikon Parti az ötkarikás szám bajnoka

2013. 07. 22.

Vasárnap Sopronban rendezték a hegyikerékpározás olimpiai számának országos bajnokságát, ahol a Waberer’s Areus Cube MTB Team profijai, az Eliminátror, valamint a maraton ob-hoz hasonlóan taroltak, és ezúttal elhozták a viadal első négy helyezését. A kétszeres olimpikon Parti András megvédte elit bajnoki címét. Csielka Márk az XCE bajnoki címe mellé, utolsó éves U23-asként bezsebelte idei második bajnoki címét is, az XCO U23-as kategóriában.

Parti András címvédésével zárult a 2013-as olimpiai krossz nemzeti bajnokság Sopronban. A dobogóra a maraton OB után ismét Juhász Zsolt (2.) és Szatmáry András (3.) álhatott fel. Vígh Zoltán a 4. helyen fejezte be a versenyt, 100%-ossá téve így csapatát, amely legyőzők hiányában az idei hegyikerékpáros nemzeti bajnokságok (XCE, XCM, XCO) totális uralmát könyvelheti el.

Nem akármilyen év ez a csapat számára, erről beszélt Bogár Gábor a csapat kapitánya és mentora: „Bár még csak a nyár közepénél tartunk máris lezajlottak a 2013-as XC szakágak magyar bajnokságai. Az idényre kitűzött bajnoki célokat elértük. Csielka Márk XCE bajnokságot nyert és az U23-as XCO bajnoki trikó is a legfiatalabb versenyzőnké lett. Maratonban címvédés történt Juhász Zsolt révén. 2012 után 2013-ban is Zsolt lett a XCM bajnok. Az olimpiai krossz szakágban is címvédés történt. Itt Parti András nyert újabb felnőtt bajnokságot. A mérlegünk tehát idén négy bajnoki cím. Ezeken kívül Vígh Zoltán két bronzérmet szerzett a csapatnak egyet XCE szakágban egyet pedig XCM-ben. Szatmáry András pedig ezüstérmes lett Maratonban és bronzérmes XCO-ban. Juhász a bajnoki címe mellé még egy ezüstöt is szerzett XCO-ban. Így a megszerezhető XC szakágak kilenc felnőtt dobogós helyéből nyolcat csapatunk nyert meg.”

Csielka Márk az XCE után második bajnoki címét szerezte meg, ezúttal XCO U23-ban:

" Idén megszereztem a második magyar bajnoki címemet, ezúttal U23-as korcsoportban. Elvártam magamtól ezt a győzelmet, ezért teher volt rajtam a verseny előtti napokban. Ugyanakkor tudtam, hogy jó formában vagyok, bíztam magamban. Rajt után néhány percig még együtt haladtunk, majd a hosszú emelkedő kevésbé meredek szakaszait megrántottam. Mikor majdnem a tetőn jártunk már csak Fenyvesi Peti volt mögöttem, majd ő is leszakadt. Innentől egyedül tettem meg a verseny hátralevő részét. A soproni XCO OB pálya alapvetően nem tetszett, a hosszú emelkedő miatt. Még ha tempózós lett volna az a felfelé, de nem. Végig meredek, számomra nem túl élvezetes, ritmustalannak találtam. Nagyon örülök a bajnoki címnek, ugyanakkor sajnálom, hogy ilyen kis mezőnyben kell versenyezni. Gábornak és Nikinek külön óriási köszönet, ők tényleg profi szupportot nyújtanak nekünk! Elit Felnőtt kategóriában is elhoztuk az első négy helyet. A csapat ismét 100%-ot teljesített!"

A csapat olimpiai kvótafutói, Parti András és Juhász Zsolt nem sokáig pihenhetnek, hiszen holnap indulnak is Vallnordba (Andorra), ahol a soron következő világkupán állnak majd rajthoz.