Hét magyar érem zárásként az EYOF-on, harmadik hely a nemzetek között

2017. 07. 29.

Hét érmet nyertek a magyarok a győri 14. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) zárónapján, szombaton, összességében pedig 41 dobogós helyezéssel zárták a játékokat. A Magyar Csapat termése hat nap alatt 41 érem.

A győri EYOF szombati, zárónapjának magyar termése: a kajakos Keresztes Kristóf és Rendessy Eszter K-1 200 méteren, valamint a leány kézilabdacsapat (Afentáler Sára, Albek Anna, Aranyi Rebeka, Gerháth Kincső, Kácsor Gréta, Kuczora Csenge, Magera Noémi, Mihály Petra, Pál Tamara, Schatzl Natalie, Simon Armilla, Szabó Dóra, Szilovics Fanni, Vámos Petra és Varga Emese) aranyérmes, a kenus Horváth Benedek (C-1 200 m) és a női kosarasok (Angyal Barbara, Boros Júlia, Budácsik Dorottya, Dombai Réka, Madár Eszter, Mányoki Réka, Szirony Dorina, Tóth Franka, Varga Alíz, Vári Zitta, Vincze Nikolett, Wentzel Nóra) ezüstérmesek, a kenus Molnár Csenge (C-1 200 m) és a fiú judoválogatott (Feczkó Csanád, Vida András, Szeredás Botond, Nerpel Gergely, Tóth Benedek, Sipőcz Richárd) bronzérmes lett.

A fiú kézilabdások a hetedik helyet szerezték meg az izlandi együttes felett aratott 29-24-es győzelemmel, a fiú röplabdázók pedig három szettben kikaptak a lengyelektől, így nyolcadikként zártak. A fiú kosarasok kikaptak 64-52-re az észtektől, ezzel hatodikak lettek.

A magyar fiatalok összesen 41 érmet nyertek, ez minden idők legjobb EYOF-szereplése.

A magyarok a nemzetek közötti éremtáblázaton 13 arany-, 14 ezüst- és 14 bronzéremmel (összesen 41 medállal) az oroszok (30, 19, 12) és az olaszok (14, 11, 13) mögött a harmadik helyen zártak.

Az EYOF-on tíz sportágban, 130 versenyszámban vetélkedtek a 14 és 18 év közötti fiatalok. A győri eseményre ötven országból 2500 sportoló és 1100 kísérő érkezett. A magyar színeket 152 versenyző képviselte.

(MOB, fotó: MOB/Szalmás Péter)