Hibátlan szombat a nemzetközi kupa mérkőzéseken

2013. 11. 24.

A sérült Nagy László nélkül felálló MKB-MVM Veszprém egy kihagyott időntúli büntetőnek köszönhetően 27-26-ra nyert a vendég szlovén Celje ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, és hat forduló után továbbra is pontveszteség nélkül vezeti csoportját.

A két együttes egy hete Celjében találkozott, akkor a magyar bajnok 31-26-ra diadalmaskodott. A világ egyik legjobb átlövője, Nagy László azon a mérkőzésen szenvedett kisebb térdsérülést, és most nem lépett pályára.

Remekül kezdett a hazai csapat, és kitűnő védekezéssel a 18. percben már 9-3-ra vezettek. Az időkérés segített a Celjén, és megkezdte a felzárkózást, erre pedig , 12-9-nél a Veszprém próbálta rendezni sorait.

A második félidőben a szlovének sokkal jobban összpontosítottak, mint korábban, és előbb egyenlítettek, majd az 51. percben 23-22-re átvették a vezetést. Visszajött a hazaiak kezdősora, és emberelőnyben fordult a kocka (25-24). Másfél perccel a vége előtt büntetőt rontott a Veszprém, majd egyenlített a Celje, ráadásul a záró támadást is vezethette. A végén hétméterest kapott a szlovén gárda, azonban ez kimaradt, így továbbra is hibátlan a magyar bajnok.

Amennyiben pontot rabolt volna a Celje, úgy a Veszprémnek a csoportelsőségért a német Rhein-Neckar Löwen otthonában kellett volna harcba szállnia.
A Veszprém jövő szombaton a pont nélkül álló Szentpétervárt fogadja.

Vélemények:

Antonio Carlos Ortega:
Az első negyedóra jól sikerült, főleg a fantasztikus Fazekasnak köszönhetően. Az utolsó 45 percben sok problémánk volt védekezésben, támadásban, a befejezésekkel. A kapusaink kevés labdát fogtak, a végén szerencsénk volt.

Iváncsik Tamás:
Nándi fantasztikusan kezdett, de tudtuk, hogy nehéz lesz a folytatás, mert a Celje jó csapat. Laci hiánya nagyon meglátszott, Carlos próbálta forgatni a csapatot. A második félidőben bent maradtunk az öltözőben, a Celje nagyon jó taktikát választott. A végén szerencsével nyertünk, további sok sikert kívánok nekik!

Vladan Matic:
Hatalmas dolog ilyen eredményt elérni ebben a csarnokban. Az elején megilletődöttek voltunk a hangulat miatt. Az első félidő végére megközelítettük a Veszprémet, a 2. félidőben a hosszabb lefolyású támadásaink sikeresek voltak. A Sulic elleni védekezést nem tudtuk megoldani. Büszke vagyok a fiatal csapatomra! Járjuk a saját utunkat, a Veszprém is a sajátját, harcolunk a továbbjutásért!

Lékai Máté:
Az első negyedóra technikai hibái mellett Fazekas Nándor is sok nehézséget okozott. Utána megnyugodtunk, a védekezés is feljavult, szoros eredménnyel fordultunk a második játékrészre. A 2. félidőben a támadójátékunk is jelentősen feljavult, a Veszprém nem tudott ezzel mit kezdeni. Sulic volt a kulcsfigura, őt nem tudtuk megfogni.

Férfi Bajnokok Ligája, A-csoport, 6. forduló:
MKB-MVM-VESZPRÉM‒CELJE-PIVOVARNA LASKO 27-26 (13-10), Veszprém, játékvezetők: Cohen, Peretz (izraeliek)
VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Chema Rodriguez 2, Gulyás 3, Gyene, Ilics 4 (2), Iváncsik G. 1, Iváncsik T. 6 (4), Jamali 1, Ligetvári, Pesic, Ruesga 2, Schuch, Sulic 4, Terzics, Ugalde 4
CELJE: Lesjak, Skok (kapusok), Blagotinsek, Janc, Lékai 2, Marguc 6 (2), Poteko 2, Potocnik, Ranevski, Razgor 2, Skube 7, Sliskovic, Zabic, Zelenovic 6, Zuran, Zvizej 1
Kiállítások: 8, ill. 12 perc Hétméteresek: 9/6, ill. 4/2
Szentpétervár–HC Motor Zaporozsje 18-24 (10-14) ‒ csütörtökön játszották
Croatia Osiguranje Zagreb–Rhein-Neckar Löwen 24-28 (12-13)
A csoport állása: 1. MKB-MVM Veszprém 12 p, 2. RN-Löwen 9 p, 3. Motor Zaporozsje 7 p , 4. Celje 4 p (-2), 5. CO Zagreb 4 p (-10), 6. Szentpétervár 0 p

A 6. forduló további eredményei:

B-CSOPORT
THW Kiel‒Dunkerque HB Grand Littoral 28-25 (15-12) ‒ szerdán játszották
Orlen Wisla Plock‒FC Porto Vitalis 28-22 (12-10) ‒ csütörtökön játszották
KS Vive Targi Kielce‒KIF Kolding Kobenhavn (vasárnap 17:00)
A B-csoport állása: 1. THW Kiel 10 p, 2. Kielce 8 p (+24), 3. KIF Kolding 8 p (+10), 4. Wisla Plock 6 p, 5. FC Porto 2 p, 6. Dunkerque 0 p.

Nagy veszteség érte a Vardar Szkopje férfi kézilabdacsapatát, miután orosz válogatott átlövője, Alekszej Rasztvorcev öt hónapra kidőlt vállsérülés miatt.
A 35 éves Rasztvorcev több honfitársával együtt a nyáron érkezett a Vardarhoz a Csehovszkije Medvegyitől, és főleg a macedón csapat védekezésében játszott kulcsszerepet. Vállsérülése miatt azonban most műtét vár rá, majd öt hónapos kényszerpihenő, így ez a szezon gyakorlatilag véget ért számára.

C-CSOPORT
FC Barcelona‒Dinamo Minszk 35-25 (13-9)
PSG Handball‒Wacker Thun 38-24 (22-11)
Vardar Szkopje‒Metalurg Szkopje (vasárnap 18:00)
A C-csoport állása: 1. Barcelona 11 p, 2. PSG 7 p, 3. Vardar 6 p (+16), 4. Metalurg 6 p (-16), 5. Dinamo Minszk 4 p, 6. Wacker Thun 0 p.

D-CSOPORT
SG Flensburg-Handewitt‒HSV Hamburg 27-24 (11-13) ‒ csütörtökön játszották
RK Gorenje Velenje‒Naturhouse La Rioja 33-28
Aalborg Handball‒HK DROTT Halmstad (vasárnap 15:00)
D-csoport állása: 1. HSV Hamburg 10 p, 2. Flensburg 9 p, 3. Aalborg 6 p, 4. Gorenje Velenje 4 p (-14), 5. La Rioja 4 p (-15), 6. DROTT Halmstad 1 p.

A csoportból az első négy jut a nyolcaddöntőbe.

Előnyben a Csurgó és a Szeged is

Mindkét magyar csapat győzelemmel mutatkozott be szombaton a férfi EHF-kupa 3. fordulójában. A párharcok első mérkőzésén a Csurgó végig kiélezett csatában 31-29-re győzött szombat délután Isztambulban a Besiktas ellen, a Pick Szeged pedig késő este szintén szorossá vált végjátékban 25-24-re nyert Lisszabonban a Benfica otthonában. A hazai visszavágókat a jövő hét végén rendezik, mindkettőt élőben közvetíti a DIGI Sport 2 tévécsatorna.

Bár a törökországi összecsapás első félidejében rendre egy-két góllal, sőt már 14-11-re is a csurgóiak vezettek, a hazaiak még a lefújás előtt fordítottak, így ők vonulhattak minimális előnnyel pihenőre. Közvetlenül a térfélcsere után először vezetett kettővel a Besiktas (17-15), ám a remekül játszó Nagy Máté vezérletével hamarosan visszavették a vezetést a vendégek (19-22), és már nem engedték ki a kezükből a győzelmet, így kedvező helyzetben várhatják a jövő vasárnapi visszavágót.

A portugál fővárosban a Pick Szeged fordulatos első játékrészt követően egygólos vezetést szerzett. Az 50. percben már 25-18-ra is elhúztak Balogh Zsolték, ám a vége mégis izgalmas lett, de a jól hajrázó hazaiak egyenlíteni már nem tudtak, így a magyar bajnoki listavezető egygólos előnnyel készülhet a második összecsapásra.

Férfi EHF-kupa, 3. forduló, első mérkőzések:

BESIKTAS JK- CSURGÓI KK 29-31 (16-15), Isztambul, játékvezetők: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
BESIKTAS: Cebi, Demir, Tasdemir (kapusok), Arifoglu 3, Asikoglu, Boyar 2, Buljubasic 1, Büyük 2, Coban, Döne 10 (4), Erkol 1, Ladyko 4, Mercan, Özbahar 3, Pärt, Zelic 3.
CSURGÓ: Pallag, Wyszomirski (kapusok), Aguirrezabalaga 5, Borsos 3, Gazdag, Golubovic, Grebenár, Herbert, Lele 5 (2), Nagy M. 8, Oláh 3, Országh, Pordán, Pokhouski 5, Szöllősi Sz. 1, Vadkerti G. 1.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2

SL BENFICA‒PICK SZEGED 24-25 (13-14), Lisszabon, játékvezetők: Lopez, Ramirez (spanyolok)
BENFICA: Alamo, Ferreira, Moreira (kapusok), Areia, Carmo, Carneiro 3, Carvalho, Costa 3, Csernov 2, Moreno, Oliveira Andrade 4, Pais, Pedroso 7, Pereira 3, Rodrigues, Semedo 2.
SZEGED: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 3, Balogh Zs. 6, Blazevic 1, Czina, Gidai, Ilyés, Kekezovics 1, Larholm 1 (1), Mindegia 4, Parrondo 3, Sulc 4, Vadkerti, Vranjes, Zubai 2.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc Hétméteresek: 1/0, ill. 2/1