Hódeszka: Gyarmati Anna erős mezőnyben készűlt az utolsó pontszerző vk futamra

2014. 01. 11.

A szocsi olimpiai kvótáért küzdő Gyarmati Panka a 11. helyen zárta a hódeszkások Breckenridge-ben zajló amerikai Grand Prix-versenyét slopestyle (akadályverseny) kategóriában.

A 20 éves sportoló menedzsmentjének pénteki tájékoztatása szerint Gyarmati a nyolcas döntőbe ugyan nem tudta beverekedni magát, de a selejtezőben 15 riválisát is megelőzte, produkciójára 60.20 pontot kapott a bíráktól. A nyolcadik helyhez további 12 pontra lett volna szüksége.

Gyarmati jelenleg a 28. a női világranglistán, s két helyre van attól, hogy megszerezze az ötkarikás indulási jogot. A legsikeresebb magyar hódeszkás előtt hat amerikai található a rangsorban, de egy nemzetet maximum négyen képviselhetnek Szocsiban. A végleges indulási sorrend január 19-én, a kanadai Stonehamben sorra kerülő kvalifikációs világkupán dől el.

„Az edzőm célja az volt, hogy a legfontosabb megméretés előtt, nyomás nélkül versenyezzek nagyon erős riválisok ellen" – nyilatkozta Gyarmati, s hozzátette: az amerikaiaknak ez az olimpiai kvalifikációs versenyük, ezért különösen örül a 11. helynek, mivel a legjobbakat felvonultató mezőnyben érte el.

A GP verseny eredménye itt megtalálható.