Homonnai Luca a nanjingi ezüst után aranyat nyert az Olimpiai Reménységek Versenyén

2014. 09. 15.

Nem sokat pihenhetett az ifjúsági olimpiai játékok után az ott ezüstérmet nyert Homonnai Luca. A kajakosnak csakhamar újra fel kellett szívnia magát, ugyanis tagja volt annak a magyar csapatnak is, mely a pöstyéni Olimpiai Reménységek Versenyén (ORV) állt rajthoz. Luca Szlovákiában két aranyéremmel járult hozzá az ott megnyert 36 magyar aranyhoz.

A magyarok kiválóan szerepeltek az utánpótláskorú olimpiai reménységek tradicionális, háromnapos viadalán. A sportág magyar hagyományainak megfelelően a legjobbak közt zártak, a nemzetek közötti pontversenyt megnyerték, az éremtáblázaton 73 medállal - 36 arany-, 24 ezüst- és 13 bronzéremmel - éllovasként végeztek.

A versenyen 15-17 éves fiatalok álltak rajthoz. Hüttner Csaba utánpótlás-kapitány arról tájékoztatta a hazai szövetséget, hogy összesen 28 ország versenyzői találkoztak Pöstyénben, köztük az Egyesült Államokból, Ausztráliából, Kanadából és Ázsiából is érkeztek versenyzők.

"Kajakosaink és kenusaink taroltak a versenyen, az újpesti Piller Szabina öt aranyérmet nyert, de ki kell emelni a négy győzelemmel záró kenusunkat, Nagy Biankát, a triplázó kajakos Pupp Noémit, valamint a két-két első helyet gyűjtő Homonnai Lucát, Moldován Milánt, és a győriek fiatalját, Gamsjäger Maria Lisát is, aki amellett, hogy két egyéni aranyat nyert, ezüstérmes lett a két korosztállyal feljebb szereplő négyes tagjaként. Le a kalappal versenyzőink előtt, minden dicséretet megérdemelnek!” - nyilatkozta a Nanjingot is sikerrel megjárt szakember.

A nanjingi ezüstérmes Homonnai Luca a 17 évesek közt, női K-1 500 és 1000 méteren lett aranyérmes.

A magyar dominanciát mi sem mutatja jobban, mint az, hogy az ORV-n 16 nemzet szerzett érmet, ebből a magyarok a 36 arannyal toronymagasan kiemelkednek, a másodikok az aranyak tekintetében a hetet gyűjtő franciák lettek.

A Magyar Olimpiai Bizottság jelentős összeggel támogatta a magyar csapat pöstyéni szereplését.

"Az Olimpiai Reménységek Versenye eredetileg a V4-ek, azaz a visegrádi országok: Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia sportegyüttműködése alapján jött létre. Kajak-kenuban és judóban a résztvevő országok számának tekintetében ezen jóval túlmutat az esemény, mintegy harminc ország fiataljai küzdenek egymással. Bizton elmondhatjuk, hogy a korosztályos világversenyek után az egyik legjelentősebb nemzetközi esemény a sportágon belül az ORV. A versenyrendszeren belül, ha hazai rendezésről van szó, akkor ahhoz járul hozzá a MOB, ha pedig külföldön van az esemény, akkor pedig az utazást, szállást és étkezési költségeket támogatjuk jelentős összeggel, jelen esetben ez a hajószállítás költségeinek támogatásával is kiegészül" - hangsúlyozta Pignitzky Dorotya, a MOB Sport XXI. programjának vezetője, aki egyben az ORV-k magyarországi koordinátora.

A magyar kajak-kenu válogatott eredményeit itt megtalálja, az éremtáblázatot pedig itt olvashatja.

(MOB/VF, fotó: MOB/Szalmás Péter)