Hosszú Katinka két győzelemmel kezdett Debrecenben

Hosszú Katinka három, Cseh egy számban nyert

2014. 02. 08.

Hosszú Katinka három arannyal és két ezüsttel gazdagította gyűjteményét szombaton Luxembourgban, a hagyományos nemzetközi úszóverseny második napján, Cseh László egy számban győzött.

A Vasas vb- és Eb-győztes úszónője – a pénzdíjas esemény honlapjának tanúsága szerint – megnyerte a 100 m hát (1:02.43 p), a 200 m pillangó (2:10.55), majd a 200 m vegyes (2:15.14) döntőjét is, a pillangófináléban ráadásul versenycsúccsal diadalmaskodott. Második lett 50 m pillangón (27.34 mp) és 200 m gyorson (1:58.52), amellett az immár szokásos számhalmozás jegyében elindult, s a tízes döntő tagjaként egyformán a nyolcadik helyen végzett 200 m mellen és 50 m gyorson. Hosszú a 16. alkalommal kiírt Euro-Meet pénteki nyitónapján 800 m gyorson és 400 m vegyesen győzött új versenyrekorddal.

A férfiak szombati viaskodásában az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh László - aki a nyitónapon második lett 400 méter vegyesen - 200 m vegyesen bizonyult mindenkinél gyorsabbnak 2:00.02 perccel, ami az eddigi abszolút legjobb idő a luxembourgi viadal történetében.

Földházi Dávid a 100 m hát A döntőjében volt érdekelt, ahol a hatodik lett (57.37).

(MTI, fotó: MOB/Kovács Anikó)