Hosszú Katinka közel a világcsúcshoz, EYOF érmesek hétvégi sikerei

2017. 08. 07.

Hosszú Katinka Berlinben folytatja vb utáni vk szereplését, több sportágban fiatal sportolóink sikereiről szólt a hétvége.

A rövidpályás pénzdíjas vk-széria berlini versenyének első napján Hosszú Katinka saját, 4:19.46 perces világcsúcsához közeli idővel, 4:19.82-vel nyerte a 400 méteres vegyesúszást. Kozma Dominik élete első vk viadalán 100 méter gyorson kétszer is megjavította az országos rekordot. A délelőtti selejtezőjében Takács Krisztián 47.31-es rekordját adta át a múltnak, majd a délutáni döntőben már saját friss legjobbját vitte még lejjebb, 46.93-ról 46.50 másodpercre. Ez a fináléban a negyedik helyhez volt elég.

A nyíltvízi úszók Európa Kupa-sorozatának idei harmadik állomásán, a spanyolországi Naviában Rasovszky Kristóf nyert a hét és fél kilométeres távon. A 20 éves úszó a júliusi magyarországi felnőtt vizes vb-n 10 kilométeren az ötödik helyen végzett.

A magyar válogatott nyerte a pontversenyt a Marseille-ben vasárnap befejeződött junior nyíltvízi Európa-bajnokságon. Összességében két arany-, két ezüst- és három bronzérmet szereztek a korosztályos kontinensviadalon fiataljaink. A 14-15 éves fiúk 5 kilométeres versenyében a győri EYOF-on 1500m-en bronzérmet szerzett Galyassy Szilárd (55.14,50) aranyérmet nyert. A dobogó második fokára Tabi Zoltán (00:55.17.30) állhatott fel. Novoszáth Melinda (19) szerezte a második magyar aranyat, aki a 18-19 évesek korosztályában, a hölgyek 10 kilométeres versenyében diadalmaskodott. Bronzérmet szerzett a 14-15 éves leányok között Gál Kincső (59.22,80) 5 kilométeren, a 16-17 éves fiúk kategóriájában pedig Huszti Dávid (01:21.26,70) 7,5 kilométeren. A zárónapon a mix csapatok versengésében az U16-os (Tabi, Borsi, Galyassy, Gál) a második, az U18-as (Drigán, Rohács, Huszti, Juhász) pedig a harmadik helyen végzett.

A magyar junior válogatott a belgrádi U20-as vízilabda világbajnokságon szombaton edzésnek beillő mérkőzésen 26-2-re győzött a dél-afrikaiak ellen, majd az olaszok korosztályos csapatát győzte le 7-2-re, ami jó eséllyel a csoportelsőséget jelenti a mieinknek.

A győri EYOF-on ezüstérmet szerzett U16-os lány válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon Románia és Szerbia legyőzése után 11 pontos hátrányból talpra állva 55-49-re legyőzte Olaszországot. Mészárosné Kovács Andrea együttese így továbbra is veretlen a tornán. A C-csoport győzteseként a keddi nyolcaddöntőben a D-csoport negyedik helyezettjével, Fehéroroszországgal mérkőzik.

A Sopronban zajló U18-as lány A-divíziós Európa-bajnokságon szombaton a magyar válogatott 67-55-re legyőzte Törökországot az első csoportmeccsén. Balogh Judit együttese a folytatásban vasárnap 32 ponttal ütötte ki a letteket, azzal karnyújtásnyi távolságra került a csoportgyőzelemtől.

Bár vezetett, végül 28–26-ra kikapott a magyar leányválogatott Dániától a celjei U19-es kézilabda Európa-bajnokság bronzmeccsén, így a negyedik helyen zárt. Hajdu János szövetségi edző szerint ez a realitás.

Érem nélkül, legjobb eredményként két 10. hellyel fejezte be a tamperei junior-világbajnokságot a magyar birkózó csapat.