Hullámzó játék, győri siker a Hypo ellen

2012. 09. 14.

Hullámzó győri teljesítményt láthatott az a több mint 1000 néző, aki a Magvassyba kilátogatott a Győri Audi ETO KC - Hypo barátságos meccsre.

A zöld-fehérek a félidő elején és végén és elején villogtak, a félidő közepe azobanTemeséké volt. A második játékrész egyértelműen az Audi ETO-é volt, így könnyed hazai siker született. A végeredmény 32-21!

Vendég góllal kezdődött a meccs, Nascimento (a képen) hetesből volot eredményes. Gyorsan jött a győri válasz, és hamar magához ragadta a vezetést az ETO. 5-3 után azonban kihasználta a Hypo a győri hibákat, és elhúztak zsinórban szerzett 6 góllal 5-9-re. A következő negyed órában ezt a hátrányt dolgozták le Lekicék. A 27. percben már egál volt, a félidő végén pedig 15-12-es győri vezetést mutatott az eredményjelző.

A második félidőben nem maradt sokáig kérdéses melyik az Audi ETO igazi arca. A helyenként parádés játékot hozó meccsen az 50. percben már megvolt a közte tíz(26-16), a vége pedig 32-21 az Audi ETO-nak.

Ambros Martín vezetőedző:

A győzelem mindenléppen nagyszerű és fontos is, de szeretném kiemelni, hogy ebből a mérkőzésből senki se vonjon le hosszútávú következtetéseket. Az utunk elején járunk még, és a célunk az, hogy a legfontosabb meccseken legyünk majd a legjobb formában. Gratulálok a lányoknak és köszönöm a szurkolóknak a buzdítást!

NŐI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Győri Audi ETO KC–Hypo NÖ (osztrák) 32–21 (15–12)
Győr: Lunde Haraldsen, Radicsevics 3, Löke 2, Korsós, Görbicz 4(1), Kovacsics 4(2), Amorim 5, Rédei-Soós 4, Tervel 2, Szemerey, Orbán 1, Szepesi 2, Sirián 1, Hornyák Á., Lekics 5
A Hypo góllövői: Alexandra Nascimento 7, Bernadett Temes 5, Fernanda da Silva 4, Karol de Souza 2, Fabiana Dara Diniz 1, Mayara de Mour 1, Ana Paula Rodrigues 1

(Forrás: gyorietokc.hu)