Hungarian GP: Babos Tímea nem jutott be az elődöntőbe

2013. 07. 13.

A papírformának megfelelően a 3. helyen kiemelt Simona Halep (világranglista 30.) két szettben legyőzte Timi a 235 000 dolláros Hungarian Grand Prix negyeddöntőjében. A találkozó 1 óra 22 percig tartott.

A 21 éves román játékos idén már két versenyt nyert egyesben, míg Timi a budapesti torna előtt heteken át nyeretlen maradt. A két teniszezőt a hétfői világranglistán 85 hely választotta el, a papírforma egyértelműen Halep sikerét ígérte.

A negyeddöntő első játékában a verseny favoritja azonnal elvette, 40-re Timi adogatását, de ezután kellemes fordulat következett. A hazai játékos ugyanis 0-ra visszabrékelt, majd 3:2 után ismét elnyerte ellenfele adogatását. Timi a labdamenetek többségében pontosan teniszezett, időnként váratlan ütéssel is próbálta kizökkenteni a románt a ritmusból.

Halep 4-2 után ismét elnyerte, újra 40-re Timi szerváját...A 20 éves magyar teniszező azonban ekkor sem tört meg, 5:4-nél összesen négy szettlabdája volt, de végül egyiket sem tudta kihasználni. Halep élt a lélektani előnnyel, 5:5 után ismét brékelt, majd 15-re hozta saját adogatását, lezárta az 54 perces első játszmát.

A folytatás már jóval simább volt. Timi ekkor már sokat rontott, Halep viszont már nagyon pontos volt. A magyar játékos 1:0 után még simán visszabrékelt, de többre már nem futotta a pénteki formából és erőből.
Babos tavaly már a nyitókörben búcsúzott a budapesti versenyen.

"Az első szettben még kifejezetten jól ment a játék, a szerva kivételével. Az alapütéseim jól sikerültek, ez biztató. Sajnos a szettlabdáknál buta hibákat vétettem, ez a játszmába és a mérkőzésbe került. Az első két hosszú mérkőzés sokat kivett belőlem, fizikailag és fejben is fáradt voltam. De jobb eredményt értem el ezen a versenyen, mint amire számítottam. Most már voltak jelei a jobb játékomnak. Ez biztató a jövőre nézve. A folytatásban az a legfontosabb, hogy hosszabb időre toljam ki a magas szintű játékomat. Most már azért összeszedettebb voltam, mint az előző hetekben. De lehet ezt még sokkal jobban is" - nyilatkozta Timi.

Párosban az olimpiai második, elsőként kiemelt Andrea Hlavackova, Lucie Hradecka cseh duó egy nehezen megszerzett első játszma után a másodikban könnyedén nyert a dél-afrikai, horvát riválisaival szemben.

Eredmények, negyeddöntő:

Halep (román, 3.)-Babos Tímea 7:5, 6:1
Meusburger (osztrák)-Beck (német, 4.) 6:4, 6:1
Scheepers (dél-afrikai, 6.)-Kovinic (montenegrói) 4:6, 6:0, 7:6 (7-5)
Peer (izraeli)-Cadantu (román) 0-6, 5-7

Páros elődöntő:
Andrea Hlavackova, Lucie Hradecka (cseh) - Natalie Grandin, Petra Martic (dél-afrikai, horvát) 7-6 (7-4). 6-2

(Forrás: babostimea.hu)