Idén 137 fiatal tehetséget támogat a MOL

2012. 06. 06.

A MOL Tehetségtámogató Program fiatal sportolók támogatását tűzte ki célul, akik már bizonyították tehetségüket országos vagy nemzetközi versenyeken, továbblépésükhöz azonban anyagi segítségre van szükségük. A nyertesek eszköztámogatásban vagy útiköltség támogatásban részesülnek.

2012-ben is meghirdette a MOL a Tehetségtámogató Program Sport pályázatot azoknak a 10-18 év közötti magyarországi általános és középiskolás diákoknak akik jó eredményeket értek már el egy sportágban országos vagy nemzetközi versenyeken, de továbblépésükhöz anyagi segítségre van szükségük. A pályázatokat eszközvásárlásra és útiköltség-támogatásra lehetett benyújtani.

2012-ben a felhívásra összesen 720 pályázat érkezett sport kategóriában. A pályázatokról a végső döntést az Új Európa Alapítvány kuratóriuma hozta meg. A kuratórium munkáját szakértő zsűri segítette, amelynek tagja volt Dénes Ferenc sportközgazdász, Dr. Petrekanics Máté sportorvos és Dr. Szabó Tamás a Nemzeti Utánpótlásnevelési Intézet igazgatója. Az értékelésnél az eddig elért eredményeket és a rászorultságot vették figyelembe. A döntésről minden pályázót írásban értesítenek.

2012-ben összesen 137 sportoló nyert támogatást a MOL Tehetségtámogató Program keretében, összesen 26 millió forint értékben. A támogatottak között olyan tehetséges fiatalok szerepelnek, mint Márton Anna kadet és junior Európa-bajnok kardvívó, Sztankovics Anna ifjúsági Európa-bajnok úszó és Vadnai Benjamin világbajnok vitorlázó.

A MOL továbbra is segíti a 18. életévüket már betöltött, de eredményes sportpályafutást folytató korábbi pályázóit a Tehetségtámogató Klasszis program keretében. Ebben a kategóriában 2012-ben 16 sportoló nyert el támogatást, összesen 5 millió forint értékben.
Figyelemmel kísérik és támogatjuk többek között Biczó Bence ifjúsági olimpiai bajnok úszót, Deák Nagy Marcell junior világbajnoki ezüstérmes futót és Tóth Adrienn junior világbajnok, felnőtt Eb ezüstérmes öttusázót.