IFFHS: Webb az év játékvezetője, Kassai a harmadik

2014. 01. 08.

A labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó szervezet, az IFFHS szavazásán Howard Webbet választották 2013 legjobb játékvezetőjének. A második az olasz Nicola Rizzoli lett, míg a harmadik helyen a 2011-es győztes Kassai Viktor zárt.

Pályafutása során másodszor választották az év legjobb játékvezetőjének az IFFHS-nél Howard Webbet, aki 102 ponttal végzett az élen a szavazáson, melyen hetven ország újságírói és szakértői adhatták le voksukat. A 42 esztendős angol bíró mögött az idei BL-döntő játékvezetője, az olasz Nicola Rizzoli zárt a második helyen, aki 82 pontot kapott a szavazásra jogosultaktól.

A képzeletbeli dobogó harmadik helyére Kassai Viktor állhatott fel. A magyar bírót 2011-ben az év legjobb játékvezetőjének választották, 2013-as teljesítményével pedig a „bronzérmet" érdemelte ki. Harmincnyolc esztendős honfitársunk idén BL-nyolcaddöntőn (Barcelona–Milan 4–0), és elődöntőn (Bayern München–Barcelona 4–0) dirigálhatott, míg ebben az idényben eddig három csoportmeccsen (Juventus–Galatasaray 2–2, Schalke–Chelsea 0–3, Napoli–Arsenal 2–0), működhetett közre a legrangosabb európai kupasorozatban.

Kassai – aki 2010-ben ötödik, 2012-ben negyedik lett – 53 pontot kapott a szavazáson, tizenegy ponttal többet, mint a negyedik helyezett német Felix Brych.