Ifi úszó Eb: Késely Ajna 6 aranyérmet nyert, nem okozott csalódást a három EYOF-induló

2017. 07. 03.

A netánjai ifjúsági Európa-bajnokságon úszóink az előkelő második helyen zártak az éremtáblázaton: tizenegy arany mellé nyolc ezüstöt, illetve két bronzot gyűjtöttek fiataljaink.

A válogatottból kiemelkedett a riói olimpikon Késely Ajna, aki 4 egyéni és két váltószámban szerzett aranyérmet. A hat aranyéremmel az ifi Eb-k történetében beérte dr. Hargitay András volt szövetségi kapitányt, aki korábban szintén 6 aranyérmet tudott nyerni egyszerre egy versenyen. Összességében Ajnának ez lett a 10. ifi Eb-aranyérme, ezzel az örökranglistát is vezeti.

Milák Kristóf 200m pillangón korosztályos világcsúcsot ért el. A női 4x200m gyorsváltó Gyurinovics Fanni, Juhász Janka, Barocsai Petra, Késely Ajna összeállításban Európa-bajnoki csúccsal diadalmaskodott. A délelőtti előfutamban két az EYOF-ra készülő lány is úszott a váltóban, így Fábián Fanni és Berecz Blanka is kivette a részét az Európa-bajnoki győzelemből.

Összességben megállták a helyüket az EYOF-ra készülő úszóink. A három lány közül Fábián Fanni 200 és 400m gyorson megjavítva eddigi legjobb idejét, mindkét távon a 12 lett. Vécsei Réka 100m mellen a döntőben az ötödik helyen végzett, megdöntve korábbi rekordját; a 4x100m-es vegyesváltó tagjaként pedig felállhatott a dobogó második fokára. Berecz Blanka 200m pillangón úszott finálét, és a hatodik helyen végzett. Ideje alig maradt el eddigi legjobbjától.

Sokaknak életük eddigi legnagyobb versenye volt a netánjai Európa-bajnokság, míg akadt olyan versenyzőnk is, akinek a felkészülést szolgálta a „nagy” eseményre, a budapesti FINA vizes világbajnokságra. Ami biztos: senki nem okozott csalódást, a csapat ismét bizonyította, hogy a jövő biztosított, és vannak olyan tehetségeink, akik ennyi idősen is képesek a legmagasabb szinten teljesíteni.

A képen a két szegedi úszó: Fábián Fanni és Bonecz Boglárka.

(MOB, fotók: Facebook)