Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna: Döntős a Fehérvár

2013. 09. 01.

Az Emléktorna első elődöntőjén csordultig megtelt a székesfehérvári Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok.

Marty Raymond az összes fiatal játékosát csatába dobta, míg Orbán Attila, Benk András és Kovács Csaba ezúttal pihenőt kapott. A kaput Rajna Miklós őrizte. A közönség egyperces néma felállással tisztelgett "Kiscsicsó" emléke előtt, majd világbajnok vízilabdázónk, Szívós Márton korongbedobása után elkezdődött a mérkőzés. Nem kellett sokáig várni az első fehérvári gólra. A 12. percben Tóth Gergő szép cselei után Sikorcin elé került a korong, ő pedig Kuhn kapujába küldte a játékszert (1-0). Mihály azonnal növelhette volna az előnyt, de a vendégek amerikai kapusa fogta a lövést. Az ellentámadásból alakult ki a Ljubljana legnagyobb helyzete - Zdesarnak csak az üres kaput kellett volna eltalálni, de szerencsére mellé durrantott.

A második harmad eleje ismét fehérvári fölényt hozott, de öldöklő iramról nem lehetett beszélni. A 28. percben - némileg váratlanul - egyenlített az Olimpija. Zdesar ezúttal előkészítőként jeleskedett, a gólt Music jegyezte (1-1). A szlovén egyenlítés után felpörgött a mérkőzés, Banham többször is veszélyeztette a zöldek kapuját, akik nem is bírták sokáig a hazai rohamokat. A 31. percben Kuhn több nagy védést is bemutatott, ám a védők nem tudtak felszabadítani, így Németh Attila gólra válthatta Banham passzát (2-1). Két percre rá ismét hibázott a teljes vendégvédelem. Hetényi Péter maradt szemben Kuhnnal és csatárokat megszégyenítő eleganciával lőtt a hálóba (3-1). A harmad vége meghozta a mérkőzés első kiállítását is - Koblar pihenhetett két percig, de az eredmény már nem változott.

Az utolsó játékrész már nem tartogatott sok izgalmat, a lényegi kérdések korábban eldőltek. A Ljubljana képtelen volt felpörögni és veszélyes akciókat vezetni, de a Sapa sem erőltette a támadásokat. Látvány azért így is akadt. Az 52. percben Yellow Horn szenzációs "körömpasszal" játszotta meg Naglichet, aki belőtte a negyediket (4-1). A harmad végén még Hocevar is kiment két percre, de újabb gól már nem esett.

A lefújás után mindkét edző röviden értékelte a látottakat. Bojan Zajc csalódottságának adott hangot, Marty Raymond pedig összességében elégedett volt.

Mestermérleg

Bojan Zajc:
Többet vártunk ettől a mérkőzéstől. Három-négy játékosomat nélkülöznöm kellett, de ez nem mentség. A Sapa Fehérvár AV19 ma a játék minden elemében felülmúlt bennünket, motiváltak voltak, mi pedig nem tudtuk tartani velük a lépést. Holnap új nap, remélem, jobb teljesítményt nyújtunk.

Marty Raymond:

Összességében jól teljesítettünk, helyenként uraltuk a játékot. Többségében megfelelően játszottunk, erős 4-esre értékelném a látottakat. Az elszántságra nem lehetett panasz, a részleteken még kell dolgozni. Elsősorban védekezésben, a kapu előtti takarítást illetően; a támadójátékunkat pedig tovább kell egyszerűsítenünk, nem szabad a célratörő megoldások helyett a bonyolulakat választani, függetlenül attól, mi az állás. Ekkor nehéz ellenfelei leszünk bárkinek. Benket sérülés, Kovácsot pedig betegség miatt kellett nélkülözni a mai napon, előbbi biztosan nem, utóbbi pedig meglátjuk, hogy vállalni tudja-e a játékot holnap. A kapuban Bálizs kezd és Orbán is játszani fog.

A Sapa Fehérvár AV19 bejutott az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna döntőjébe, ahol a a svájci HC Ambri-Piotta ellen lép jégre vasárnap, 17:30-as kezdéssel.

Eredmények:
Sapa Fehérvár AV19-Olimpija Ljubljana: 4-1 (1-0, 2-1, 1-0), Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 2800 néző. Vezette: Haszonits, Varjú, Abonyi, Ozsváth.
Sapa Fehérvár AV19: Rajna - Jackman, Pozsgai, Banham, Sarauer, Németh A. - Gawryletz, Kiss D., Yellow Horn, Naglich, Mihály - Tokaji, Hetényi P., Magosi, Sikorcin, Tóth G. - Szirányi, Varga A., Kocsis, Nemes, Sárpátki
Olimpija Ljubljana: Kuhn - Ross, Grahut, Ulmer, Music, Hebar - Cvetek, Berry, Hocevar, Pesut, Sotlar - Erman, Groznik, Koblar, Verlic, Ograjensek - Laplante, Zdesar
Gólszerzők: Sikorcin, Németh A., Hetényi P., Naglich, illetve Music
Ambri-Piotta (svájci)-Sheffield Steelers (brit) 5-0 (2-0, 1-0, 2-0)
gól: Noreau, Lhotak, Bianchi, Reichert (2)

Vasárnap:

a 3. helyért: Ljubljana-Sheffield 14.30
döntő: Fehérvár - Ambri-Piotta 17.30

A Fehérvár az első bajnoki mérkőzését szeptember 8-án játssza a cseh Orli Znojmo otthonában.

(Forrás: albavolanhockey.hu, fotók: Soós Attila)