II. Savaria kupa: Harmadik a magyar U17-es válogatott

2013. 07. 22.

Befejeződött a szombathelyi II. Savaria Kupa. A juniorok augusztusban már a világbajnokságra térnek vissza a városba.

A hibátlan olaszokkal játszotta a torna utolsó meccsét a magyar juniorválogatott, a kicsik, az U17-es válogatott előtte 12-10-re kikapott a szlovákoktól. Remekül helyt álltak Sélleyék, igaz, az ötgólos Kostelniket nem tudták tartani.

Horkai György csapata aztán nagyon rosszul kezdett, 3-0-ra nyerték az első negyedet az olaszok. A mieinknél most ott volt a medencében Lőrincz Bálint is, aki végül két góllal zárt. A második negyedet megnyertük, majd az őrült harmadikban tartottuk a lépést az olaszokkal, akik 9-3-ra is vezettek a találkozón.
A negyedik negyedben aztán mindent beleadtak a srácok, 52 másodperccel a vége előtt Jansik Szilárd 5. (!) góljával, ami mellesleg akciógól volt, már 11-10 volt az állás. Sajnos azonban 5 másodperccel a vége előtt Presciutti is betalált, 12-10 oda. Nem sikerült visszavágni az U18-as vb-döntőbeli vereségért az olaszoknak.

II. Savaria Kupa, vasárnapi eredmények:

Magyarország U17 –Szlovákia 10-12 (1-4, 4-4, 3-2, 2-2)
gólszerzők: Pellei, Sélley 3-3, Hornyák 2, Szatmári, Csaba 1-1, illetve Kostelnik 5, Balaz 3, Gasparik, Dekany, Bauer, Bielik 1-1

Magyarország Juniorválogatott – Olaszország 10-12 (0-3, 2-1, 4-5, 4-3)
gólszerzők: Jansik 5, Lórincz 2, Sánta, Telegdy, Németh 1-1, illetve Presciutti 4, Fondelli 3, Di Fulvio Renzuto 2-2, Vergano 1
Gól/ lövés: 10/24, illetve 12/27 Akciógól: 4/10, illetve 6/19 Gól/emberelőny: 4/10, illetve 3/4 Gól/büntető: 1/1, illetve 1/1 Védés: 7/19, illetve 7/17

A torna végeredménye:
1. Olaszország (4 győzelem), 2. Horvátország (3 győzelem, 1 vereség), 3. Magyarország U20-as válogatott (2 győzelem, 2 vereség), 4. Szlovákia (1 győzelem, 3 vereség), 5. Magyarország U17-es válogatott (4 vereség)