Ikszelt a Veszprém a Löwen otthonában, kitartott a Szeged előnye a végére

2014. 02. 10.

Az MKB-MVM Veszprém 25–25-ös döntetlent játszott a Rhein-Neckar Löwen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában. A kiélezett rangadón sokáig a magyar bajnok vezetett, de a hazaiak a végén (is) egyenlítettek.

Egyedüli csapatként a férfi kézilabda BL-ben az MKB-MVM Veszprém még pontot sem veszített ebben az évadban. És ezt a jó sorozatot ezúttal sem akarta megszakítani a magyar bajnok, amely ráadásul egy győzelemmel a csoportelsőségét is bebiztosíthatta.

Az első tíz percben a Veszprémnek kellett futnia az eredmény után, Momir Ilics révén azonban tartotta a lépést a magyar bajnok a Löwennel. Negyedóra elteltével aztán magához ragadta a kezdeményezést a magyar csapat, ám az Uwe Gensheimer vezette Löwen nem adta fel a küzdelmet. Miért is tette volna?

Sőt, a hazaiak szélsője a 26. percben egyenlített. A végszó azonban Ilicsé volt – legalábbis az első félidőben, a 28. percben szerzett góljával a Veszprém vezetett a szünetben (12–13).

Az Ilics vezérelte Veszprém tartotta az előnyt a második félidő elején, ám a 35. percben a parádés formában játszó Gensheimer megszerezte nyolcadik gólját a találkozón, és ezzel 15–15-re egyenlített.

A következő percekben Nagy László többször is betalált, és a 38. percben óriási átlövésével már háromgólos volt a veszprémi előny.

A hazaiak viszont egy percig sem adták fel a meccset, és Alexander Petersson 19–19-re egyenlített. Carlos Ortega időkéréssel rázta fel a csapatát, ami hatásosnak bizonyult, ismét a magyar együttes került lépéselőnybe a rendkívül kiélezett összecsapáson.

Nagy László találatára hetes góllal válaszolt a Löwen öt perccel a vége előtt (24–24), majd Renato Sulic lövése csorgott be kissé szerencsés körülmények között. A hazaiak időkéréssel készültek fel a végjátékra.

A Löwen a végén egyenlített, míg a Veszprém már nem tudott betalálni az időn túli szabaddobásból, így 25–25-ös döntetlen lett a találkozó vége.

Ruesga és Ugalde is megsérült a Veszprémből

Carlos Ruesga combizma sérült meg, míg Cristian Ugalde medencecsontja, válla és nyaka kapott hatalmas ütést. A veszprémiek hivatalos honlapjának beszámolója szerint állapotukról jelenleg nincs bővebb információ, a csapat úton van hazafelé, így később, a részletes vizsgálatok után lesz pontos diagnózist.

Fazekas Nándor szerint Ruesga és Ugalde sérülése döntően befolyásolta a meccs végeredményét: „Gratulálok a Löwennek. Szerintem a két játékosunk meccs közbeni sérülése miatt nem nyertünk, ha őket a végjátékban bevethettük volna, meg lehetett volna a győzelem. Természetesen így sem vagyok elégedetlen, döntetlent játszani az SAP Arenában nagy teljesítmény!” - mondta Fazekas az mkb-mvmveszprem.hu-nak.

FÉRFI KÉZILABDA, BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 8. FORDULÓ
RN LÖWEN (NÉMET)–MKB-MVM VESZPRÉM 25 (12–13), Mannheim, 10 000 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
LÖWEN: Landin – Groetzki 2, Petersson 2, Schmid 3 (3), MYRHOL 3, Ekdahl, GENSHEIMER 10 (2). Csere: Sztojanovics (kapus), G. Guardiola 1, Manojlovics, I. Guardiola 1, GORBOK 3
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gulyás P. 1, SULIC 5, Nagy L. 2, ILICS 11 (2), Terzic, Chema Rodríguez 2. Csere: Fazekas (kapus), Ugalde 3, Iváncsik G., Vilovszki, Schuch, Ruesga 1, Mocsai, Iváncsik T.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2
GUDMUNDUR GUDMUNDSSON, a Löwen edzője: – Az évad eddigi legjobb BL-mérkőzését játszottuk a Veszprémmel, amelyről tudjuk, hogy a mezőny egyik legerősebb csapata. Az első félidőben a védekezésünkkel nagyon sok baj volt, majd a másodikban javult, de nem eléggé. A végén Gorbok technikai hibája megfosztott bennünket a két ponttól.
CARLOS ORTEGA, a Veszprém edzője: – Nem udvariasságból mondom, hogy a Löwen a legerősebb, legveszélyesebb vetélytársunk a csoportban. A nagyon kemény csatában sajnos megsérült Ruesga az első, Ugalde a második félidőben, ez pedig meghatározta a találkozó menetét. A védekezésünk ismét hatékonyabb volt, de támadásban is nagyon igyekeztünk.

Az állás: 1. Veszprém 15 pont, 2. RN Löwen 12, 3. Celje 7 (214-210), 4. Zaporizzsja 7 (224-244), 5. Zagreb 6, 6. Szanktpetyerburg 1

A csoportból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

Férfi EHF-kupa: magának tette szorossá a Szeged

Győzelemmel kezdett a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az EHF-kupa csoportkörében. Az első fordulóban a papíron legacélosabbnak vélt rivális, a francia Nantes látogatott a Tisza partjára, de sokáig még ráijeszteni sem tudott a vendéglátókra. Aztán a második félidő rossz hazai befejezései miatt kimondottan szoros lett a végeredmény egy korábban simán megnyertnek hitt találkozón.

A 3–0-s kezdéssel jó alapot teremtett magának a folytatásra a Szeged, a vendégek csak ezt követően éreztek rá a mérkőzésre, és kezdték meg a gólgyártást. Mindez nem szegte a házigazdák kedvét, akik szorgos védőmunkájukra alapozva támadásban rendre eredményesek voltak. A félidő közepéhez érkezve öt gól volt az előnyük (8–3), ezért a franciák mestere – sok választása nem lévén – időkéréssel próbált úrrá lenni csapata enyhén kilátástalan teljesítményén. A sablonos és a szegediekhez képest lassú vendégek így sem tudtak öt gólnál közelebb kerülni ellenfelükhöz, inkább azon kellett izgulniuk, hogy ne legyen még nagyobb a hátrányuk. A szünetre végül mínusz öttel, tizennyolc kapott góllal vonulhattak le (18–13).

Akadozott a szegedi gépezet, különösen a támadások befejezésével adódtak gondjaik a házigazdáknak. Felállt fal ellen kevésbé voltak hatékonyak, már háromra feljöttek a franciák. Aztán úgy is maradtak: amikor kellett, azonnal megrázta magát a házigazda, még mielőtt nagyobb ok lett volna az aggodalomra. Viszont magát okolhatta leginkább a csapat, hogy nem zárta le a meccset időben, a befejezésekből hiányzott a koncentráció, és közben naggyá tette a vendégek rutinos kapusát, Gorazd Skofot.

Közte négyről indult az utolsó tíz perc – mindez páros kiállítás közben –, és a hazai tábor érezte, hogy szüksége van a szegedi csapatnak a támogatásra, ezért lelkes buzdításba kezdett. Jonas Källman szélről felkanyarodva szerzett látványos gólokat – a héten megérkező légiósnak nem kellett sok idő a szegedi akklimatizációhoz –, de a Nantes is ráérzett a hazaiak elbizonytalanodására, és lendületes játékkal, gyors befejezésekkel kísérelt meg felzárkózni. Az utolsó öt percet négygólos előnnyel, ám Ancsin Gábor kiállítása miatt létszámhátrányban kezdhette el a magyar együttes, és el is bukta ezt az etapot 2–0-ra. Így még a hajrára is akadt izgulnivalója a Szegednek, amely picit már az idővel is játszva egy gólt azért megőrzött az előnyéből (28–27).

FÉRFI EHF-KUPA, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
PICK SZEGED–HBC NANTES (francia) 28–27 (18–13), Szeged, 3000 néző. V: Kousz, Zsoba (ukránok)
SZEGED: MIKLER – Laszica 1, BALOGH ZS. 6 (2), LARHOLM 7 (3), Zubai Sz. 2, Ilyés 2, KÄLLMAN 5. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, Mindegia, PRCE 4, Vranjes 1, Vadkerti A., Gidai, Ancsin
NANTES: SKOF – CAMARERO 7, Maqueda 3, Feliho, Garbi, CLAIRE 5, RIVERA 6 (3). Csere: Maggaiez (kapus), Vujic, Nyateu, JÓHNSSON 4, García 1, Sayad 1, Tumi
Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3
Carlos Pastor: – A kemény mérkőzésen ötven percen át jól játszottunk, jobbára négy-öt góllal vezettünk. A fordulat a védekezésben főszereplő Vladimir Vranjes kiállítása miatt történt. Ezután támadásban elkövetett hibáinkért gólokkal bűnhődtünk.
Thierry Anti: – A sérült Alberto Entrerríos hiányát megfejelte, hogy Jorge Maqueda tudása alatt teljesített. Rosszul kezdtünk, és végig futottunk az eredmény után. A döntetlent nem sikerült kiharcolnunk, de a második félidőben nyújtott teljesítményünknek örültem.

Tatran Presov (szlovák)–Kristianstad (svéd) 37–30 (19–16)