1904 St. Louis
1904 St. Louis
1900 Párizs
1900 Párizs
1908 London
1908 London
1912 Stockholm
1912 Stockholm
1920 Antwerpen
1920 Antwerpen
1924 Párizs
1924 Párizs
1932 Lake Placid
1932 Lake Placid
1928 Amszterdam
1928 Amszterdam
1928 St. Moritz
1928 St. Moritz
1932 Los Angeles
1932 Los Angeles
1936 Berlin
1936 Berlin
1936 Garmisch-Partenkirchen
1936 Garmisch-Partenkirchen
1948 London
1948 London
1948 St. Moritz
1948 St. Moritz
1952 Helsinki
1952 Helsinki
1952 Oslo
1952 Oslo
1956 Melbourne
1956 Melbourne
1956 Cortina d'Ampezzo
1956 Cortina d'Ampezzo
1960 Róma
1960 Róma
1960 Squaw Valley
1960 Squaw Valley
1964 Tokió
1964 Tokió
1964 Innsbruck
1964 Innsbruck
1968 Mexikó
1968 Mexikó
1968 Grenoble
1968 Grenoble
1972 Szapporo
1972 Szapporo
1972 München
1972 München
1976 Montreal
1976 Montreal
1976 Innsbruck
1976 Innsbruck
1988 Szöul
1988 Szöul
1984 Szarajevó
1984 Szarajevó
1980 Moszkva
1980 Moszkva
1980 Lake Placid
1980 Lake Placid
1984 Los Angeles
1984 Los Angeles
1988 Calgary
1988 Calgary
1992 Barcelona
1992 Barcelona
1992 Albertville
1992 Albertville
1994 Lillehammer
1994 Lillehammer
1996 Atlanta
1996 Atlanta
1998 Nagano
1998 Nagano
2000 Sydney
2000 Sydney
2006 Torino
2006 Torino
2008 Peking
2008 Peking
2010 Vancouver
2010 Vancouver
2012 London
2012 London
1904-es Olimpiai küldöttség
1904-es Olimpiai küldöttség
Fuchs Jenő
Fuchs Jenő
1912-es Olimpiai Kardcsapat
1912-es Olimpiai Kardcsapat
Németh Imre
Németh Imre
Papp László
Papp László
Takács Károly
Takács Károly
1896 Athén
1896 Athén
1924 Chamonix
1924 Chamonix
2002 Salt Lake City
2002 Salt Lake City
2004 Athén
2004 Athén
Hajós Alfréd
Hajós Alfréd
1956-os Női kéziszer csapat
1956-os Női kéziszer csapat
Puskás Ferenc
Puskás Ferenc
Balczó András
Balczó András
Magyar Zoltán
Magyar Zoltán
Borkai Zsolt
Borkai Zsolt
Tordasi Ildikó
Tordasi Ildikó
Weisz Richárd
Weisz Richárd
2014 Szochy
2014 Szochy
Bauer Rudolf
Bauer Rudolf
Posta Sándor
Posta Sándor
Tersztyánszky Ödön
Tersztyánszky Ödön
Parti János
Parti János
1964-es Olimpiai labdarúgó válogatott
1964-es Olimpiai labdarúgó válogatott
1968-as Olimpiai párbajtőr csapat
1968-as Olimpiai párbajtőr csapat
Hegedűs Csaba
Hegedűs Csaba
Zsivótzky Gyula
Zsivótzky Gyula
Foltán László
Foltán László
Vaskuti István
Vaskuti István
Varga Károly
Varga Károly
Kovács Ágnes
Kovács Ágnes
Csollány Szilveszter
Csollány Szilveszter
Nagy Tímea
Nagy Tímea
Gyurta Dániel
Gyurta Dániel
Pars Krisztián
Pars Krisztián
Risztov Éva
Risztov Éva
Keleti Ágnes
Keleti Ágnes
Fábián László
Fábián László
Mizsér Attila
Mizsér Attila
Martinek János
Martinek János
Darnyi Tamás
Darnyi Tamás
Szabó Bence
Szabó Bence
Egerszegi Krisztina
Egerszegi Krisztina
Ónodi Henrietta
Ónodi Henrietta
Czene Attila
Czene Attila
Kőbán Rita
Kőbán Rita
Igaly Diána
Igaly Diána
Kammerer Zoltán
Kammerer Zoltán
Storcz Botond
Storcz Botond
Vereckei Ákos
Vereckei Ákos
Dr. Mező Ferenc
Dr. Mező Ferenc
Pelle István
Pelle István
Kabos Endre
Kabos Endre
Csák Ibolya
Csák Ibolya
Horváth Gábor
Horváth Gábor
2008-as Olimpiai bajnok vízilabda csapat
2008-as Olimpiai bajnok vízilabda csapat
Kovács Katalin
Kovács Katalin
Vajda Attila
Vajda Attila
Janics Natasa
Janics Natasa
Fazekas Krisztina
Fazekas Krisztina
Kozák Danuta
Kozák Danuta
Szabó Gabriella
Szabó Gabriella
Kovács Katalin
Kovács Katalin
Berki Krisztián
Berki Krisztián
Szilágyi Áron
Szilágyi Áron
Berczelly Tibor
Berczelly Tibor
Kovács Pál
Kovács Pál
Gerevich Aladár
Gerevich Aladár

Íme az év legjobbjai sportáganként

PDF letöltés Cikk nyomtatása E-mail

Polgár Juditot tizenhetedszer, míg Lékó Pétert tizenkettedszer választották meg az év legjobb sakkozójának.

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai.
A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.
Az idei győztesek közül kiemelkedik a szintén sakkozó Polgár Judit és Lékó Péter. Előbbi 17., míg utóbbi 12. alkalommal lett az év legjobbja.
A tekvondósoknál Tóth Balázs ugyancsak tizenkettedszer, míg a fallabdázóknál Krajcsák Márk kilencedszer bizonyult a legjobbnak. A számszeríjászoknál a korábban a sportlövők között nyolcszor a legjobbnak választott Sidi Péter másodszorra nyert, ugyanebben a sportágban Lénárt Ágota tizedik alkalommal nem talált legyőzőre.
A londoni olimpián lólengésben aranyérmes Berki Krisztiánt nyolcadik alkalommal választották az év legjobbjának saját sportágában, akárcsak a szörfözőknél az ötkarikás játékokon szintén szerepelt Gádorfalvi Áront, illetve a szumósoknál Kálló Gyöngyit.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

Amerikaifutball:
Pethő Ferenc (Budapesti Farkasok AFKE) 1.

Asztalitenisz:
Zwickl Dániel (A.S.D. Ping Pong Pievese/Ochsenhausen) 2.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 1.

Autósport:
Michelisz Norbert (Zengő Motorsport) 3.
Nyirfás Julianna (Fleetconcept Rally Team) 1.

Atlétika:
Pars Krisztián (Dobó SE) 5.
Orbán Éva (VEDAC) 2.

Baseball/Softball:
Szabó Tamás (baseball, Szentendre Sleepwalkers) 1.
Suzanne Cole (softball, Érd Wildcats) 1.

Birkózás:
Lőrincz Tamás (Cegléd) 2.
Dénes Mercédesz (Érd) 1.

Búvársport:
Kanyó Dénes (uszonyos, Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 3.
Székely Lilla (uszonyos, Bácsvíz-KVSC Búvárszakosztály) 2.
Balázs Péter (tájékozódási, Amphora Búvár klub) 9.
Debreczeni Hajnalka (tájékozódási, DVCSH UBSE) 1.
Klima András (víz alatti rögbi, UWR Tiszavirág Vízisport Egyesület) 1.

Cselgáncs:
Ungvári Miklós (Ippon Judo Tatabánya SE) 5.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 3.

Curling:
Palancsa Dorottya (UTE) 1.
Kiss Zsolt (Westbay SC) 1.

Darts:
Bezzeg Nándor (ProDarts Hungary KSE) 5.
Ihász Veronika (Győri DC) 1.

Erőemelés:
fekvenyomó szakág:
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 4.
Kubatov Géza (JÁTESZ SE) 2.

erőemelő szakág:
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.

Evezés:
Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club) 2.
Gyimes Krisztina (Danubius Nemzeti Hajós Egylet) 1.

Fallabda:
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia Sport Egyesület) 9.
Szombati Edina (Go Ahead Squash Club Sport egyesület) 5.

Golf:
Szeberényi Máté (Budapest Highland Golf Club) 1.
Nagy Nóra Linda (Magyar Golf Club) 1.

Hegyi- és terepfutás:
Merényi Tímea (AS TEAM) 1.
Kovács Ádám (Egri Testedző Club) 2. (tájfutásban négyszer volt a legjobb)

Íjászat:
Dezső János (Hajdú Íjász Egyesület) 1.
W. Kiss Tímea (Bp. Spartacus) 1.

Jégkorong:
Sofron István (Sapa Fehérvár AV19) 1.
Huszák Alexandra (Vasas) 2.
inline: Feil Arnold (Győri ETO HC) 1.

Kajak-kenu:
Kozák Danuta (Honvéd) 2.
Dombi Rudolf és Kökény Roland (Építők Margitszigeti Diák KC és Esztergomi Kajak-Kenu SE) 1.

Karate:
Krassóváry Kitty (Wado Sportegyesület) 1.

Kerékpár:
Lovassy Krisztián (országúti, Close2 Carrera Gi Esse) 2.
Szeghalminé Kenyó Anita (országúti, Bringavilág SE) 1.
Szalontay Sándor (pálya, KSI) 3.
Kercsó-Magos Zsuzsanna (pálya, BVSC-Orient 21 Cycling Team) 1.
Paróczi Lénárt és Dévényi Bálint (terem, páros, Romhány SE) 1.
Szakály Kinga és Buzer Nikolett (terem, páros, Baj KSE) 1.

Kézilabda:
Császár Gábor (MKB Veszprém) 1.
Tomori Zsuzsanna (FTC Rail Cargo Hungaria) 1.
Nikolicza Renátó (strandkézilabda, Százhalombattai KE) 1.
Sidó Krisztina (strandkézilabda, Beach Girls) 1.

Kick-box:
Dancsó Zoltán (Kondor and Controll Sportklub Szombathely) 3.
Brunner Boglárka (PTE-PEAC) 1.

Korcsolya (rövidpályás gyorskorcsolya):
Heidum Bernadett (Sportország SC) 4.
Knoch Viktor (Pécsi KSE) 4.

Kosárlabda:
Hanga Ádám (Manresa) 2.
Honti Kata (Rivas Ecopolis) 1.

Labdarúgás:
Bogdán Ádám (Bolton Wanderers) 1.
Vágó Fanny (MTK Budapest) 1.

Lovassport:
Tóth László (Toll 96 Kft. Lovas SK) 1.

Műugrás:
Gondos Flóra (Rugóláb Lendület SE) 2.
Kelemen Tamás (BVSC Zugló SE) 1.

Ökölvívás:
Harcsa Zoltán (Unió Kispest) 1.
Nagy Tímea (DVSC) 1.

Öttusa:
Marosi Ádám (Budapest Honvéd SE) 4.
Gyenesei Leila (Alba Volán) 4.

Rögbi:
Collet Gregoire (XV, Esztergomi Vitézek RSE) 1.
Teisenhoffer László (7Ís, SZVISE Battai Bulldogok) 1.
Fehér Csilla Renáta (7Ís, SZVISE Battai Bulldogok) 2.

Röplabda:
Veres Péter (Dinamo Moszkva) 1.
Liliom Rita (KS Palac Bydgoszcz) 1.

Sakk:
Lékó Péter (Lékó Péter SE) 12.
Polgár Judit (Aquaprofit NTSK) 17.

Sí:
Farkas Norbert (alpesi sí, Rozmaring SE) 2.
Miklós Edit (alpesi sí, Fullsport SE) 1.
Szabó Milán (sílövészet, Mátra SE) 1.
Kónya Ádám (sífutás, Vasas SC) 1.
Szilágyi Ákos (síugrás, Kőszegi SE) 2.

Sportlövészet:
Bognár Richárd (Tatabánya VLK) 1.
Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 4.

Strandröplabda:
Horváth Balázs, Vocskó Máté 1.
Gudmann Csilla, Szombathelyi Szandra 1.

Súlyemelés:
Nagy Nikoletta (Ózdi SFC) 1.
Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés SK) 3.

Számszeríjászat:
Sidi Péter (match kategória, Komárom Olympia SE) 2. (a sportlövőknél korábban nyolcszor volt első)
Lénárt Ágota (field, Corvin Számszeríjász Klub) 10.

Szektorlabda:
Szedrei Tibor (szektorlabda, DÖKE Komló) 5.
Nagy Lajos (12 érintéses, Tiszavasvári SE) 2.

Szinkronúszás:
Czékus Eszter (Alfa SC) 3.

Szörf:
Gádorfalvi Áron (Balatonfüredi Yacht Club) 8.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia SE) 1.

Szumó:
Kálló Gyöngyi (Leányfalu SZKSE) 8.

Tájfutás:
Lenkei Zsolt (Tipo KTE) 2.
Szerencsi Ildikó (Szegedi Vasutas SE) 2.

Teke:
Kiss Norbert (Szegedi TE) 5.
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 1.

Tekvondó:
Kotsis Edina (UTE) 7.
Tóth Balázs (Tájfun SE) 12.

Tenisz:
Balázs Attila (Gödöllői Kiskastély SE, HLTC Leimonias) 4.
Babos Tímea (Soproni VSE) 1.

Torna:
Berki Krisztián (Újpesti TE) 8.
Böczögő Dorina (TC Békéscsaba) 5.

Triatlon:
Vanek Ákos (Budaörsi TKE) 2.
Vanek Margit (Budaörsi TKE) 2.

Úszás:
Risztov Éva (Debreceni Sportszolgáltató Kft.) 2.
Gyurta Dániel (Jövő SC-Veolia/UTE) 4.

Versenytánc:
László Csaba, Páli Viktória (versenytánc, Szilver TSE Szentes) 1.
Király Ádám, Novák Dorottya (akrobatikus rockÍnÍroll, Rock and Magic SE Budapest) 1.

Vitorlázás:
Vadnai Benjamin (Balatonfüredi Yacht Club) 3.
Detre Diána (Balatonfüredi Yacht Club) 1. (a szörfösöknél korábban hétszer nyert)

Vívás:
Szilágyi Áron (Vasas SC) 2.
Mohamed Aida (Törekvés) 5.

Vízilabda:
Bujka Barbara (Messina) 1.
Madaras Norbert (Pro Recco) 2.

(Forrás: mti)

TOKIÓ 2020 HIVATALOS JEGYÉRTÉKESÍTÉS

Sportolói szemmel – ülésezett a MOB Sportolói Bizottsága

Sinkó Andrea vezetésével ülésezett a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) Sportolói Bizottsága szerdán a szervezet székházában. A megbeszélésen a bizotts...

Sportolói szemmel – ülésezett a MOB Sportolói Bizottsága

Legjobb a legjobbak között – Prima Primissima-díjra jelölték dr. Kamuti Jenőt

Minden év decemberében kiosztásra kerülnek a Prima Primissima-díjak, ahol 2019 a Magyar sport kategóriában dr. Kamuti Jenő, a Nemzetközi és a Magyar...

Legjobb a legjobbak között – Prima Primissima-díjra jelölték dr. Kamuti Jenőt

Gyurtya Gergely 1500m gyorsúszásban is olimpiai A szintes

Úszásban Gyurta Gergely 1500 m gyorson teljesítette az olimpiai A szintet a fohai világkupa-versenyen. Rövidpályás gyorskorcsolyában Liu Shaolin Sándo...

Gyurtya Gergely 1500m gyorsúszásban is olimpiai A szintes

Elhunyt dr. Szívós István olimpiai bajnok vízilabdázó

Életének 72. évében elhunyt dr. Szívós István olimpiai, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó, sportvezető, a Magyar Olimpiai Bizottság korábbi tagja. A...

Elhunyt dr. Szívós István olimpiai bajnok vízilabdázó

Önkéntes segítséggel épül a lausanne-i ifjúsági olimpiai falu

Több, mint 850, szerszámokkal felszerelkezett önkéntes gyűlt össze nemrégiben a svájci Lausanne-ban, hogy részt vegyenek a Vortex névre keresztelt i...

Önkéntes segítséggel épül a lausanne-i ifjúsági olimpiai falu

Királynők a királyok között – ülésezett a MOB Nők a Sportban Bizottsága

Idén utoljára ülésezett a MOB Nők a Sportban Bizottsága. Napirenden volt az elmúlt évben végzett tevékenységek summázása, illetve a jövő évi tervek....

Királynők a királyok között – ülésezett a MOB Nők a Sportban Bizottsága

Egy csodálatos nap története

Az idei nyár egyik legnagyobb szenzációja volt, hogy a Budapesten rendezett olimpiai kvalifikációs vívó-világbajnokság férfi párbajtőr egyéni számát ó...

Egy csodálatos nap története

Ötkarika alatt talpra álló nemzet: a tokiói olimpia sikersztorija

Japán 20. századi újjászületésének igazi katalizátora volt az 1964-es tokiói olimpia, amely korábban sosem látott tömegeket vonzott a versenyhelyszí...

Ötkarika alatt talpra álló nemzet: a tokiói olimpia sikersztorija

Hazánk rendezi a tokiói 3x3-as kosárlabdatorna utolsó kvalifikációs selejtezőjét

A nemzetközi szövetség (FIBA) honlapjának beszámolója szerint Japánban, Ucunomijában jelentették be ünnepélyes keretek között Hamane Niang FIBA-elnök ...

Hazánk rendezi a tokiói 3x3-as kosárlabdatorna utolsó kvalifikációs selejtezőjét

Olimpiai érmeink

A magyar sportolók által eddig nyert

arany, ezüst és bronzérmek száma:


177 151 174



Platina fokozatú támogatók

 

Toyota logó

 

Gyémánt fokozatú támogatók

Arany fokozatú támogatók

Scitec Institute

Olympic Worldwide partners

Coca-ColaAlibaba groupBridgestoneDow PanasonicP&GsamsungToyotaVisa

Facebook
Instagram
Rss
YouTube