Indulhat a debreceni jégcsarnok bővítése

Indulhat a debreceni jégcsarnok bővítése

2013. 08. 01.
Megosztás

Megkezdődtek a földmunkák a debreceni jégcsarnoknál, ahol 2014 februárjára 590 millió forintból 1800 négyzetméterrel bővül a sportolásra használható jégfelület - jelentette be Kósa Lajos (Fidesz-KDNP) polgármester szerdán a városban.

A jelenlegi létesítmény mögött épül fel az új gyakorló csarnok, így a kiadható "jeges órák" száma a mostani 5300-ról 11-12 ezerre emelkedik - ismertette a politikus, hozzátéve, hogy már most is 8000 óra fölötti a jelzett igény a jégfelületre.

Kósa Lajos egyben azt is bejelentette, hogy a debreceni jégkorongcsapat a 2014/2015-ös idényben a legmagasabb osztályban, a környező országok csapatai közül is többet felvonultató Mol Ligában fog szerepelni. „Az erre szóló szerződést megkötöttük, az egyetlen teljesítendő feltétel az, hogy meg kell építenünk az új csarnokot” - mondta.

Kitért rá, hogy az új pálya a gyorskorcsolyában meghatározott nemzetközi szabványoknak is megfelel majd, továbbá, hogy a műkorcsolya mellett a jégtáncélet is beindulhat a városban.

A polgármester beszélt arról is, hogy a debrecenieket erős szálak kötik a Nagyerdőhöz, azonban az ottani műjégpálya annak műszaki állapota miatt tavaly ősszel már nem nyithatott ki, be kellett zárni. Ha azonban elkészül az új Nagyerdei Stadion, annak északi kapujánál a téli időszakban ismét lesz szabadtéri korcsolyapálya - húzta alá.

Orendi Mihály, a Debreceni Sportcentrum ügyvezető igazgatója közölte: a város 230 millió forintos önerőt biztosított az építkezéshez, ehhez pedig 360 millió forint TAO-támogatást nyertek el.
Megjegyezte, hogy a csarnok tervezését és kivitelezését is debreceni cég végzi. A földmunkák már elkezdődtek, augusztus elejétől pedig intenzív építkezés folyik majd a területen egészen a jövő februári átadásig.

György Zoltán, a kivitelező DH-Szerviz Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a 3100 négyzetméteres csarnokban 1800 négyzetméternyi jégfelület várja majd a sportolókat. A pályát palánkkal veszik körül, ahhoz pedig felhasználják az idei debreceni rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságra beszerzett ütköző szivacsokat is.

(Forrás: MTI)