Integrált ifjúsági úszó Európa-bajnokság: Sós Luca egyéni csúccsal bronzérmes

2014. 07. 12.

Sós Luca élete legjobb eredményével bronzérmes lett 100 m pillangón a hollandiai Dordrechtben zajló integrált ifjúsági úszó Európa-bajnokságon pénteken. Ugyanebben a versenyszámban a másik magyar induló, Pap Bianka a negyedik helyet szerezte meg.

Becsey János, az utánpótlás-válogatott edzője elmondta, hogy többi úszónk is remekül szerepelt: Szabó Szilárd 100 m mellen a várakozásokat felülmúlva, több, előtte rangsorolt ellenfelet megelőzve jutott be a döntőbe, ahol holtversenyben hetedik lett. Szényi András három számban is rajthoz állt és mindháromban egyéni csúcsot javított.

Rácz Nikolett számára az augusztus 4-11. között megrendezésre kerülő eindhoveni felnőtt Eb a legfontosabb esemény, nála az volt a cél, hogy versenyben legyen, ő az előzetesen elvárt és megbeszélt időeredményt érte el.

Este 21 órától dr. Sós Csaba szakvezető tartott előadást az Európai Úszó Szövetség (LEN) konferenciáján a junior úszók felkészítéséről Magyarországon.